Sindijas Lauperes slaveno mūziklu beidzot uzved Londonā

Komentāri
Sindijas Lauperes slaveno mūziklu beidzot uzved Londonā
Foto: AFP/ LETA

80. gadu popmūzikas ikonas Sindijas Lauperes pirmais Brodvejas skatuvei sarakstītais mūzikls Kinky Boots nu uzvests arī Londonā. Tas ir stāsts par kādu rūpnīcu Anglijā, un tā pirmizrāde Londonā izpelnījās vētrainas ovācijas.

Savos pirmsākumos mūzikls Kinky Boots tika uzvests uz Brodvejas skatuves, kur tas tika uzņemts ar milzu ovācijām. Tas ir ieguvis sešas prestižās ASV teātra balvas Tony, tai skaitā nominācijās Labākais mūzikls un Labākais komponists.

Lauperes mūzikls ir tāda paša nosaukuma britu filmas adaptācija. Tas ir stāsts par kurpju rūpnīcu ar jaunu biznesa ideju – tā nolemj ražot apavus transvestītiem, kuri ģērbjas sieviešu drēbēs un klāj spilgtu grimu.

Mūzikla Londonas pirmizrādē Sindija Laupere un viņas kolēģis Harvijs Firšteins sacīja, ka tas ir īpašs noteikums, ka šo mūziklu uzved arī Londonā, jo mūzikls vēsta par rūpnīcu Anglijā. Turklāt stāsts ir balstīts uz patiesiem notikumiem.

Sindija Laupere ir gan dziedātāja, gan aktrise, gan televīzijas zvaigzne. Pasaules slavu viņa ieguva 80. gados ar dziesmām Girls Just Want To Have Fun un Time After Time, ko 1985. gadā pat savā džeza versijā izpildīja Mailzs Deiviss.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl