Komentāri
Sikspārņu nakts un Krāsu skrējiens: 10 lietas, ko šovasar piedzīvot Jūrmalā
Foto: LETA

Vasara šogad iestājusies netipiski ātri, tāpēc jāsteidz to baudīt “pēc pilnas programmas”, lai atgūtu pagājušajā gadā iekavēto. Un kur nu vēl labāk to izdarīt, ja ne Jūrmalā!

Jūrmalas kūrorta svētki

28. maijā Jūrmalas centrālajā daļā norisināsies lielākie vasaras atklāšanas svētki – Jūrmalas Kūrorta svētki. Jūrmalas pilsēta un jūrmalnieki svētku viesiem visas dienas garumā sagatavojuši labāko un krāšņāko, ko kūrortpilsēta var piedāvāt. Jūrmalniekus un pilsētas viesus sagaida īpašās Jūrmalas restorānu degustācijas, koncerti Horna dārzā un pludmalē, svētku labumu tirdziņš, plašs aktivitāšu piedāvājums bērniem, tostarp Latvijas skolēnu sporta un prāta spēļu fināla, ZZ festivāla, izklaides un atpūtas programma. Svētku noslēgumā pludmalē uz lielās skatuves pirms vasaras krāšņākās uguņošanas jūras krastā ar īpašu koncertprogrammu uzstāsies Laima Vaikule. Pirms tam – grupa Carnival Youth.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Vaikule un svētku uguņošana pludmalē

Jūrmalas Kūrorta svētki noslēgsies ar šīs vasaras krāšņāko uguņošanu jūras krastā, taču vēl pirms tam ar īpašu koncertprogrammu savai pilsētai Jūrmalai pludmalē uz lielās skatuves uzstāsies dziedātāja Laima Vaikule. Turklāt visi Jūrmalas Kūrorta svētku pasākumi apmeklējami bez ieejas maksas.

Foto: LETA

Foto: LETA

Jūrmalas krāsu skrējiens

Krāsu skrējiens ir ieguvis milzu popularitāti pasaulē pēdējo piecu gadu laikā. 2. jūlijā pasaules tūres ietvaros Krāsu skrējiens notiks arī Jūrmalā. Krāsu skrējienā piedalīties ir aicināts ikviens, kurš vēlās jautri un aktīvi pavadīt laiku. Jūs variet veikt skrienot, dejojot, vai vienkārši pastaigājoties izbaudot festivāla atmosfēru.

Foto: LETA

Foto: LETA

Jomas ielas svētki

Karstākajā vasaras laikā, no 11. līdz 16. jūlijam, kūrortpilsēta otro gadu rīkos Jūrmalas festivālu, kas šogad piedāvās ievērojami plašāku programmu nekā pērn, sniedzot atpūtas, izklaides un kultūras baudījumu dažādām gaumēm gan Dzintaru koncertzālē, gan pilsētvidē. Dzintaru koncertzālē festivāla goda mākslinieks Aleksandrs Antoņenko un tādi mākslinieki kā Ksenija Sidorova, Vestards Šimkus, Intars Busulis un Liepājas Simfoniskais orķestris, kā arī daudzi citi sniegs neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu. Klasiskās mūzikas koncertu sēriju Dzintaru koncertzālē papildinās bezmaksas Salsas nakts Dzintaru pludmalē,  Jomas ielas svētki un starptautiskais ”Ghetto Basket” turnīrs. 16. jūlijā norisināsies Jūrmalas centrālās ielas, Jomas ielas, svētki, ko pilsēta rīkos jau septiņpadsmito gadu.

Foto: LETA

Foto: LETA

Jūrmalas velomaratons

Aktīvās atpūtas cienītāji Jūrmalu izbaudīs 5. jūnijā, kad Dzintaros norisināsies Jūrmalas velomaratons. Pasākuma mērķis ir popularizēt riteņbraukšanas sportu Latvijā un Jūrmalas pilsētā. Būs gan nopietnas velo distances, kurās ļauts piedalīties tikai ar šosejas velosipēdiem, gan tautas, ģimenes un bērnu distances.

Foto: LETA

Foto: LETA

Nakts ekspedīcija ģimenei NESTĀSTI PASACIŅAS

5. augustā ikviens varēs atcerēties bērnībā piedzīvoto, kad acis no brīnumiem kļūst lielākas par apakštasītēm. Šī pasākuma apmeklētāji piedzīvos ko līdzīgu – gan mazie, gan lielie. Bez vecuma ierobežojuma. Bet atceraties par kabatas lukturīti, lai nakts melnumā varat atrast īsto taciņu uz pasaciņu. Starts Dzintaru mežaparkā.

Foto: LETA

Foto: LETA

Starptautiskais Jūrmalas skrituļslidošanas festivāls

13. augustā Jūrmalas skrituļslidošanas maratona dalībniekiem tiks piedāvātas četras distances: sporta distance (3 apļi x 14,5 km – 43,5 km), tautas distance (14,5 km), Ģimenes distance (4,5km), LEGO bērnu distance (~ 500m līdz 1 km). Braucēji varēs vērot unikālo Jūrmalas arhitektūru un sportiskā vai, gluži pretēji, atpūtas režīmā izbaudīt šo braucienu.

Foto: LETA

Foto: LETA

Starptautiskais pludmales volejbola čempionāts

Arī šovasar pludmales volejbola līdzjutēji Jūrmalā varēs vērot augstākā līmeņa pludmales volejbolu no 31. augusta līdz 4. septembrim norisināsies  CEV Beach Volleyball Championship Jurmala Masters čempionāts pludmales volejbolā vīriešiem un sievietēm, kurš Majoru pludmalē pulcēs Eiropas pludmales volejbola eliti. Majoru pludmalē norisināsies vērienīgākās pludmales volejbola sacensības, kādas līdz šim notikušas Baltijā.

Foto: LETA

Foto: LETA

Sikspārņu nakts Ķemeros

Jūlijā Ķemeru nacionālajā parkā notiks viens no senākajiem un populārākajiem pasākumiem. Tas sākas pievakarē ar lekcijām un radošajām darbnīcām bērniem. Pasākuma turpinājumā pēc saulrieta tiek organizētas sikspārņu vērošanas ekskursijas mazām grupām pieredzējušu speciālistu vadībā.

Foto: LETA

Foto: LETA

Kauguru svētki

Arī šogad Jūrmalā turpinās pērn aizsākto tradīciju – vasaras beigās svinēt krāšņus Kauguru rudens svētkus. Līdzīgi kā Kūrorta svētkos, arī Kauguru rudens svētkos visas dienas garumā būs pieejama plaša izklaides un kultūras programma ar grandiozu koncertu vakara noslēgumā. Svētku mākslinieki tiks izziņoti vasaras vidū.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl