Komentāri
Septembrī Rīgā gaidāms Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls
Publicitātes foto

No 4. līdz 7. septembrim Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā notiks Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls, kas būs vērienīgākais leļļu mākslas pasākums Baltijā.

Festivāla laikā ietvaros paredzētajā konferencē tiks meklētas atbildes uz jautājumiem: Kas ir profesionālā leļļu māksla? Kas atšķir un apvieno leļļu mākslu dažādās valstīs? Vai leļļu mākslai ir nākotne? Ar ko atšķiras leļļu mode pagātnē un tagadnē? Leļļu loma kino un teātra mākslā. Kā atdzīvināt zīmētu lelli animācijā? u.c.

Meistarklases un iespēju dalīties amata noslēpumos piedāvā izcilas leļļu mākslas meistares Olga Roehl (Šveice) un Annadan (Ukraina). Festivāla laikā varēs piedalīties arī izšūšanas un papīra mākslas meistarklasēs.

Starptautiskā leļļu izstādē tiks eksponēti 110 mākslinieku darbi no 15 Eiropas valstīm. Par godu Latvijas Nacionālās bibliotēkas atklāšanai tiks izstādīta Starptautiska bērnu grāmatu un ilustrāciju ekspozīcija. Izstādē būs iespēja redzēt unikālus autordarbus, kas atspoguļo mūsdienu profesionālās leļļu mākslas virzienus, spilgtu individuālo izteiksmes stilu, izmantojamo materiālu daudzveidību un pielietojumu. Tajā iekļauta arī Ināras Liepas un Ulda Liepas Leļļu Mākslas muzeja izstāde ”Kofermājiņu ceļojums”, kura pēc muzeja slēgšanas apceļojusi Latviju, Igauniju, Krieviju, Vāciju, Nīderlandi.

Festivāla programmā paredzētas ar;īprezentācijas, tikšanās ar autoriem, Olgas Roehl mākslas performance un mācību filma par Franču leļļu mākslu.

Festivālu organizē Ināras Liepas Leļļu Mākslas muzejs sadarbībā ar Rīgas Domi.

Vairāk informācija: dollart.lv

Lasi vēl