Satellites LV atklās Kalnciema kvartāla brīvdabas koncertsezonu

Komentāri

Šodien, 19. maijā, ar grupas Satellites LV uzstāšanos Kalnciema kvartālā norisināsies brīvdabas koncertsezonas atklāšana. Turpmāk koncerti katru ceturtdienu notiks līdz pat septembra sākumam. Programmu veidos gan pašmāju mūziķu jaunās un jau leģendārās apvienības, gan ārvalstu grupas, informē Kalnciema kvartāla kultūras programmas vadītāja Una Meiberga.

Viena no pašmāju neatkarīgās mūzikas spilgtākajām un godalgotajām grupām Satellites LV (agrāk The Satellites) pēc diviem gadiem “pagrīdē” – tāds bija grupas nesenākā izdotā albuma nosaukums – nolēmusi atgriezties uz lielo mūzikas festivālu skatuves, un pirmais koncerts plašai publikai notiks tieši Kalnciema kvartālā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc nosacīta klusuma perioda, kura laikā katrs no mūziķiem bija pievērsies saviem projektiem, “satelīti” aprīlī laiduši klajā pavisam jaunu dziesmu ar filozofisko nosaukumu Bukovskis zinātu…, kas ir pirmais vēstnesis no gada beigās gaidāmā jaunā pilnmetrāžas studijas albuma. “Par cilvēku un valsti – par to ir šī dziesma,” preses relīzē rakstīja grupas mūziķi. Jaunais muzikālais materiāls no iepriekšējā atšķirsies ar to, ka grupa nolēmusi atteikties no elektriskās ģitāras asajām skaņām, priekšroku dodot siltākam, akustiskākam skanējumam.

Audio

Satellites LV sastāvs: Jānis Žilde (galvenais vokāls, ģitāra), Edgars Žilde (vokāls, ģitāra, taustiņi, elektronika), Toms Ostrovskis (bass), Mareks Ameriks (bungas, perkusijas), Ervings Znotiņš (taustiņi).

Vakara pirmajā daļā uzstāsies Cēsu apvienība Starmetis, ko var pieskaitīt lo-fi pseidožanram. Par grupas sākumu uzskatāms 2009. gads, kopš kura internetā ir publiskoti gan vairāku dziesmu apkopojumi jeb pašu izdoti EP/albumi, gan nospēlēti lielāki un mazāki koncerti. Laika gaitā mazliet mainījies grupas sastāvs, taču kodols palicis tas pats. Skaņas dod vienu no iespējām sazināties.

Grupas sastāvs: Andris Tereško (vokāls/ģitāra), Ilze Tereško (bass), Līga Krieviņa (sintezators), Kārlis Zagorskis (bungas/sampler).

Foto

Pasākuma laikā darbosies dažādas brīvdabas kafejnīcas. Pasākuma norises laiks no 19.00-23.00. Ieeja bez maksas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl