Rīgas Ritmi piedāvā galveno mākslinieku meistarklases

Komentāri
Rīgas Ritmi piedāvā galveno mākslinieku meistarklases
Ramons Valle. Publicitātes foto

Sākusies pieteikšanās festivāla Rīgas Ritmi meistarklasēm, kas norisināsies no 1. līdz 4. jūlijam, informē festivāla pārstāve Lelde Zaķe.

Meistarklasi pasniegs vokāliste Estere Rada (Ester Rada), kuras muzicēšanas stils tiek definēts kā ethio-jazz, urban-funk, neo-soul un R&B. Viņas pērn klajā nākušais debijas albums Ester Rada ir piesātināts ar tumšu groove, lieliskām pašas mākslinieces sacerētām melodijām un savā varā paņemošu vokālu.

Amerikāņu vokālists Alans Hariss (Allan Harris) pasniegs meistarklases vokālistiem. Pateicoties savai zemajai un samtainajai balsij, A. Hariss spēj ne tikai brīnišķīgi izpildīt pats savas dziesmas, bet arī neierasti interpretēt džeza standartus. Tīkamais baritona vokāls lieliski sader kopā ar viņa brīvo ģitārspēli, kas apvieno gan džeza un blūza, gan roka noskaņas.

Amerikāņu dziedātājs un multiintrumentālists Rauls Midons (Raul Midon) meistarīgi apguvis flamenko, džeza un klasisko ģitārspēli un iesaistījies dažādos latīņamerikāņu mūzikas projektos. Allaž tiek slavēta Midona brīvā izpildījuma maniere un spēja savu ģitāru pārvērst orķestrī.

Kubiešu pianists Ramons Valle (Ramon Valle) tiek dēvēts par izcilāko talantu jauno latīņamerikāņu mūzikas pianistu vidū un viņa spēlēto ”Levitando” jau vairāk kā divas dekādes atpazīst visā pasaulē.
Franču džeza dziedātāja Sirilla Emē (Cyrille Aimée) aizrāvusies tieši ar gypsy jazz ievirzes mūziku un manouche. Viņa ir Montrē džeza festivāla un Sāras Vonas Starptautiskā džeza vokāla konkursu laureāte, un fināliste prestižajā Teloniusa Monka konkursā.

Meistarklases noslēgsies ar paneļdiskusiju Kā gūt atpazīstamību starptautiskajā mūzikas arēnā, kurā piedalīsies Rīgas Ritmi Showcase mūzikas eksperti un dalībnieki.

Meistarklases notiks no 1. līdz 4. jūlijam Latvijas Radio 1. studijā. Dalības maksa uz visām meistarklasēm – 60.00 eiro. Pieteikšanās – rakstot uz workshop@rigasritmi.lv.

”Neesmu pabeidzis mūzikas skolu un esmu sapratis, ka meistarklasēs varu gūt lielu pieredzi,” stāsta
pastāvīgais Rīgas Ritmu meistarklašu apmeklētājs, dziedātājs Ralfs Eilands. “Tur māca ne tikai tehniskas lietas, bet arī stāsta mūzikas filozofiju – kā mūziķiem dzīvot, kā braukāt apkārt, kā sacerēt dziesmas, kā rīkoties dažādās situācijās. Ir iespēja uzdot jebkādus jautājumus. Piemēram, Grammy balvas ieguvējs Roberts Glaspers apsēdās un teica, ka šī būs jautājumu un atbilžu sesija. Es arī jautāju visu, kas bija sakrājies, arī par mūzikas skolām, un saņēmu atbildes. Latvijā vari dzirdēt dažādus viedokļus, es uzticējos tam, ko teica Glaspers. Taču vispatīkamākais piedzīvojums bija meistarklases pie amerikāņu funk mūziķa Vinx. Tas mani pa īstam salauza, iemācījos tieši daudzas tehniskas lietas, bet it kā caur rotaļāšanos, ļoti viegli. Beigās viņš mani vēl uzaicināja uzstāties uz skatuves koncertā. Biju tādā sajūsmā, ka, pateicoties viņam, sāku nopietni pievērsties nu jau savam iecienītākajam mūzikas žanram fankam,” pieredzē dalās R. Eilands.

Vairāk informācijas meklējiet rigasritmi.lv sadaļā Meistarklases.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl