”Rīgas dzejas karte” iemājos Tabakas fabrikā

Komentāri
”Rīgas dzejas karte” iemājos Tabakas fabrikā
Foto: Publicitātes foto

Pirmdien, 8. septembrī plkst. 20:00 radošajā telpā ”Tabakas fabrika” tiks atklāta kārtējā projekta ”Rīgas dzejas karte” izstāde, kurā šoreiz īpaša uzmanība pievērsta fotogrāfijai, informē ”Orbītas” sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane.

Izstāde ir iekļauta festivāla ”Dzejas dienas”, un tajā apkopotos darbus veidojuši dažādi gan pašmāju, gan ārvalstu mākslinieki, taču tos visus vieno divi kopēji aspekti – dzejas teksts un saikne ar kādu vietu Rīgā. ”Rīgas dzejas karte” tiek veidota jau divus gadus, ļaujot māksliniekiem un dzejniekiem Latvijas galvaspilsētu attēlot sev tuvā mākslas žanrā.

Šajā reizē māksliniece Katrīna Neiburga sadarbībā ar mūziķi Andri Indānu apmeklētāju vērtējumam nodos video darbu, kas veltīts Rīgas centra jumtu veidotām ainavām. Liene Mackus projektam veidojusi porcelāna figūriņu sēriju ar Jāņa Elsberga dzeju, bet dzejnieks Artis Ostups demonstrēs divus objektus, kas vizualizēs teksta priekšmetiskumu.

Aleksandrs Zapoļs savā darbā pievērsies laika ritējuma īpatnībām blokmāju kvartālos Rīgas nomales mikrorajonos, bet mākslinieks Leonards Laganovskis radījis instalāciju, kas veltīta hipotētiski eksistējošām ielām, izvērtējot reālo Rīgas karti. Ideja radusies, balstoties uz mākslinieka tēva 70.gadu nogalē sarakstītu grāmatu.

Īpaša vieta izstādē atvēlēta fotogrāfijai. Rīgu savos darbos iemūžinājuši ir trīs mākslinieki – Vladimirs Svetlovs un divi ”Orbītas” dibinātās ”Jevgenija Pastora rezidences” dalībnieki – fotogrāfi Justīna Bakutīte (Justina Bakutyte) no Lietuvas un Protrs Antonovs (Pjotr Antonov) no Krievijas.

Izstādes atklāšanas ietvaros notiks arī dzejnieka un mākslinieka Vladimira Svetlova trīsvalodu dzejas krājuma ”lietots” atvēršana. Grāmatā papildus dzejoļiem publicētas arī autora fotogrāfijas un datorgrafikas.

Izstāde ”Tabakas fabrikā” (Miera ielā 58, Rīgā) būs apskatāma līdz 15. septembrim. Ieeja izstādē ir bez maksas. Projektu Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros īsteno apvienība ”Orbīta”.

”Rīgas dzejas karte” ir ilgtermiņa projekts, kas notiek Eiropas galvaspilsētas gada ietvaros. Tas iesaista vietējos un ārzemju māksliniekus, kuri ir ieinteresēti dažādos žanros un formās apvienot dzejas tekstu un pilsētas vidi. Projekts, kurā jau tapuši desmitiem dažādu žanru darbi, noslēgsies gada beigās ar dzejas koncertu, kurā piedalīsies vietējie un ārzemju muzikālie kolektīvi un projekti, sniedzot pilnvērtīgus dzejas priekšnesumus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl