Rīgas Biržā aplūkojamas Eiropas izcilāko mākslinieku gleznas

Komentāri

Nebijis notikums Latvijas un visas Baltijas muzeju vēsturē. Rīgas Biržā, sākot ar 1. maiju, apmeklētāji varēs aplūkot izstādi Provansas valdzinājums. Unikālajā ekspozīcijā vienkopus būs apskatāmi 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma leģendārāko mākslinieku darbi. Ar šo izstādi Borisa un Ināras Teterevu fonds svin piecu gadu darbību Latvijā, tieši pateicoties šiem mecenātiem, Eiropas izcilāko meistaru gleznas rotā Rīgas Biržas izstāžu zāli.

Izstādē Provansas valdzinājums vienkopus sapulcināti to dižgaru meistardarbi, kuru vārdi veido pasaules mākslas vēstures spožākās lappuses.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šeit aplūkojami Pjēra Ogista Renuāra, Anrī Matisa, Vinsenta van Goga, Pola Gogēna, Marka Šagāla, Raula Difī, Pablo Pikaso, kā arī citu ievērojamu autoru daiļdarbi. Visus māksliniekus savulaik apbūrusi Dienvidfrancija, kuri to iemūžināja neatkārtojamās gleznās. Tik vērienīga izstāde Latvijā aplūkojama pirmo reizi.

Šāda mēroga izstāde Latvijā visticamāk nenotiktu bez dāsno mecenātu – Borsia un Ināras Teterevu fonda atbalsta.

Lai īstenotu šo projektu, ieguldīts divu gadu darbs, braucot un pierunājot Eiropas lielākos muzejus, lai tie atļautu pasaules meistardarbus izrādīt Latvijā.

Izstāde Provansas valdzinājums apmeklētājiem durvis vērs 1. maijā, tās rīkotāji parūpējušies par ļoti pieejām biļešu cenām – 1 eiro 42 centi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl