Rīgā sākas otrais Pasaules džeza festivāls

Komentāri
Rīgā sākas otrais Pasaules džeza festivāls

Viens no gada spilgtākajiem džeza pasākumiem – Pasaules džeza festivāls jeb World Jazz Festival 2015 – Rīgā notiks no 24. līdz 25. jūlijam un džeza cienītājus priecēs vairākiem muzikāliem pasākumiem. 24. jūlijā zem klajas debess pašā Rīgas sirdī, Doma laukumā, norisināsies festivāla atklāšanas svinības. 24. un 25. jūlijā pasaules džeza leģendas sniegs divus grandiozus koncertus Arēnā Rīga.

24. jūlijā starptautisko džeza festivālu World Jazz Festival 2015 atklās džeza orķestru parāde, kuru vadīs festivāla organizatori Igors Butmans un Arkādijs Ukupņiks. Par džeza atmosfēru Rīgas sirdī rūpēsies vokāliste no Igaunijas Sofija Rubina, mūziķis Niks Levinovskis no ASV un Latvijas mūziķi – Mirage Jazz Orchestra, Aminata, Diāna Pīrāgs un Intars Busulis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

I. Butmans kopā ar I. Busuli sagatavojuši īpašu pārsteigumu un koncertā izpildīs programmu, kas veltīta Frenkam Sinatram. Vakara gaitā I. Butmans uzstāsies kopā ar Maskavas džeza orķestri, kas šobrīd ir viens no pasaules labākajiem bigbendiem un vairākas reizes uzstājies Carnegie Hall, Linkolna centrā (Lincoln Center) un citur.

Koncertu turpinās indiešu izcelsmes perkusionists Triloks Gurtu, kurš lieliski prot apvienot savas dzimtenes mūziku ar džezu, fusion un citu pasaules mūziku. Viņš muzicējis kopā ar tādiem mūziķiem kā Gariju Mūru, Džonu Maklafinu, Janu Garbareku un citiem.

Otrajā festivāla dienā, 25. jūlijā, Arēnā Rīga uzstāsies viens no aizraujošākajiem mūsdienu komponistiem un džeza mūziķiem, kurš ir pazīstams ar savu inovatīvo un nepārspējamo kontrabasa un basģitāras spēli, kā arī ar vairākiem televīzijas un kino darbiem – Stenlijs Klārks. Mūziķis ir ieguvis vairāk nekā desmit balvas, tajā skaitā Grammy un Emmi, bet žurnāls Rolling Stone viņu nodēvējis par Gada džezmeni. Mūziķim izgatavota arī zvaigzne Slavas alejā, un viņš ir saņēmis vairākus zelta un platīna diskus. Rīgā S. Klārks uzstāsies kopā ar talantīgo pianistu no Gruzijas – Beku Gočiašvili.

25. jūlijā festivālu noslēgs desmitkārtējie Grammy balvas ieguvēji, vokālā grupa Take 6. Amerikāņu a capella stilā muzicējošā sešu vīru apvienība tiek dēvēta par ritmblūza tradīciju atjaunotājiem un gospeļu vokālo ansambļu tradīciju turpinātājiem.

Festivāla organizatori īpašu uzmanību turpina pievērst arī jauno mūziķu izglītojošajai daļai: 25. jūlijā plkst. 12.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks World Jazz Festival 2015 headlainer meistarklases, kurās tiek aicināti piedalīties, gan jaunie mūziķi, gan citi interesenti.

Tiešraidi no Džeza festivāla skaties šeit.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl