Rīgā notiks pirmais improvizācijas teātra festivāls

1 komentārs
Rīgā notiks pirmais improvizācijas teātra festivāls
Karaliskā improvizācijas teātra aktieris Jānis Skutelis. Foto: Edijs Pālens, LETA

No 21. līdz 25. oktobrim pirmo reizi Rīgā notiks starptautisks improvizācijas teātra festivāls; vieni no Improfest Rīga 2014 gaidītākajiem dalībniekiem būs Čikāgas labākais improvizācijas teātris IO.

”Improvizācijas teātra kā žanra popularitāte Latvijā turpina augt. To pierāda arvien jaunu impro grupu rašanās, un fakts, ka skatītāju tām pietiek, kas savukārt pierāda, ka paplašinās arī skatītāju loks. Tāpat kā cilvēkus vienmēr interesējis jautājums – vai tur ārā kāds ir?, tā improvizācijas cienītājus vienmēr interesē – vai tur ārā ir kāds improvizators?” retoriski jautā festivāla rīkotāji no Karaliskā Improvizācijas teātra (KIT).

22. oktobrī plkst. 19:00 Dailes teātra mazajā zālē ar improvizācijas priekšnesumu viesosies Čikāgas labākais improvizācijas teātris IO, kuru Rīgā pārstāvēs Rance Rizutto (Rance Rizzutto) un Tara Defrancisko (Tara Defrancisco). Izrāde notiks angļu valodā.

”Lai arī, skatoties uz globusa, neizskatās, ka Čikāga ir lielāka par Rīgu, tomēr jāatzīst, ka ir gan lielāka, gan arī improvizācijas tradīcijām bagātāka. Tāpēc sagaidāms amerikāniski ritmisks, kvalitatīvs un galvenais jautrs impro vakars,” stāsta KIT pārstāvji. Lai viesi nejustos vieni, viņus vakarā pieteiks Kaspars Breidaks un pavadīs Valters Osis pie klavierēm. Šajā viesošanās reizē šī būs vienīgā IO izrāde Latvijā.

”Lai arī nosaukums starptautiskais improvizācijas teātra festivāls Improfest Rīga 2014 skan pārgalvīgi, mēs sāksim prātīgi – ar vienu ārzemju teātri, lai attaisnotu vārdu ”starptautiskais”, un pieciem pašmāju teātriem, lai būtu vairākumā,” skaidro rīkotāji. Šoreiz festivāls būs pārsvarā uz improvizācijas pieredzes apmaiņu vērsts, improvizātori no Čikāgas vadīs nodarbības jau pieredzējušākiem improvizātoriem, savukārt pašmāju improvizātori dalīsies ar savu pieredzi tiem, kam šis žanrs pagaidām ir svešs, bet vilina.

Pieteikties uz IO meistraklasēm, kas notiks 21., 22. un 23. oktobrī, improvizatori var šeit. Pieteikties uz iesācēju meistarklasēm 25. oktobrī, ko vadīs improvizācijas teātru Rīgas Improvizācijas teātris (RIT), Impro Zoo, Spiediens, Impro vīns un KIT pārstāvis, var, sūtot pieteikumu uz e-pastu info@improfestriga.lv.

Biļetes – Biļešu serviss kasēs un bilesuserviss.lv. Festivālu organizē improvizācijas teātri RIT, Spiediens, Impro Zoo, Improvīns, KIT.

TOP komentāri

  • Pumpurs
    0 0 0

    Pumpurs

    o,beidzot būs iespēja salīdzināt mūsu pašu Jāni Skuteli ar citiem improvizātoriem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl