Rīgā koncertēs inovatīvais trompetists Kristians Skots

Komentāri

Festivāla Rīgas Ritmi 2015 ziemas sesijas ietvaros 24. novembrī mūzikas namā Daile uzstāsies inovatīvais trompetists Kristians Skots (Christian Scott).

Trompetists, producents un komponists Kristians Skots ir divkārtējs Edisona balvas laureāts un Grammy balvas nominants. Mūziķa gaitas uzsācis 13 gadu vecumā sava tēvoča džeza leģendas Donalda Harisona (Donald Harrison, Jr.) paspārnē. Jaunais mūzikas brīnumbērns saņēma pilnu stipendiju studijām Bērklijas mūzikas koledžā, kuru absolvēja nepilnu trīs gadu laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kristians Skots mūzikā meklē arvien jaunas skanējuma iespējas, pētot dažādu tautu un kultūru melodijas, muzikālās formas un valodas. Balstoties uz izjūtām, viņš rada vēl nevienam mūzikas žanram nepiesaistītu stilu, džezam pievienojot un miksējot blūza, roka, funk un fusion ritmus ar sarežģītu metrāžu, klausītājiem piedāvājot ko iepriekš nedzirdētu un elpu aizraujošu. Kristians neapstājas pie esošajām iespējām, ko dod mums jau zināmie mūzikas instrumenti – sadarbībā ar uzņēmumu Adam’s Music Instruments viņš ir radījis pūšaminstrumentus, kas lauž vispārpieņemtos uzskatus par trompetes formu, izmantojumu un skanējumu. The Siren – trompetes un flīgelhorna apvienojums – un Reverse Flugelhorn – trompete ar reversu uzbūvi – ir tikai daži no tiem!

Rīgā mūziķis koncertēs ar saviem ilggadējiem kolēģiem un domubiedriem: Braxton Cook – saksofons, Lawrence Fields – klavieres, Kris Funn – bass, Corey Fonville – bungas, Dominic Minix – ģitāra, Elena Pinderhughes – flauta, balss.

Biļetes nopērkamas Biļešu servisa kasēs un internetā. Papildu informācija: rigasritmi.lv

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl