Komentāri
Rīgā būs skatāma līdz šim plašākā Gustava Kluča darbu izstāde
Publicitātes foto

No 23.augusta līdz 26.oktobrim Latvijas nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ”Arsenāls” būs skatāma līdz šim plašākā izcilā latviešu izcelsmes mākslinieka Gustava Kluča darbu izstāde ”Kāda eksperimenta anatomija”.

”Gustava Kluča personība Latvijai un latviešiem ir ļoti nozīmīga ar to, ka tas ir vārds, ko patiešām pazīst visā pasaulē. Izstādes veidotāji vēlas mainīt situācija, ka Rietumu pasaulē Kluča vārdu zina labāk nekā Latvijā,” stāsta izstādes kuratore Iveta Derkusova, piebilstot, ”nenoliedzami Kluča vārdu visu laiku ir pavadījusi duālā situācija ar viņa iesaisti Padomju Krievijas mākslas vidē, kas ietver arī sadarbību ar totalitāro režīmu.”

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā tapusī izstāde aicina paskatīties, kas ir tās kvalitātes viņa mākslā, kas stāv pāri laikam aicina pieņemt Gustava Kluča mantojumu tādu, kāds tas ir – rēķinoties ar sarežģīto vēsturisko kontekstu.

Izstāde ir pilnīga mākslinieka darbu retrospekcija, sākot no 1918. gada līdz pat mākslinieka nāvei 1938.gadā. No šiem aptuveni 250 darbiem, kas būs eksponēti izstādē, no citiem Eiropas muzejiem uz Latviju atceļojuši apmēram 30 priekšmeti.

Ar šo Gustava Kluča darbu izstādi Latvijas nacionālais mākslas muzejs ieiet Eiropas mēroga lielo krievu avangarda izstāžu sarakstā. Šī izstāde ir vismaz Eiropas mērogā unikāls notikums, par ko ir ļoti liela interese avangarda speciālistu vidū, jo vienkopus redzēt Gustava Kluča darbus tādā retrospektīvā skatā cauri visam laikam – tas nenotiek katru gadu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl