Rīga 2014 nodod stafeti Pilzenei un Monsai

Komentāri
Rīga 2014 nodod stafeti Pilzenei un Monsai
Foto: LETA

Eiropas kultūras galvaspilsētas gads Rīga noslēgsies, nododot titulu 2015. gada Eiropas kultūras galvaspilsētām – Čehijas pilsētai Pilzenei un Beļģijas pilsētai Monsai, kad 17. un 24. janvārī abas pilsētas svinīgi atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu.

“Rīgu par Eiropas kultūras galvaspilsētu padara rīdzinieki un visi Latvijas iedzīvotāji, un šogad katrs no mums savā ziņā ir bijis kultūras darbinieks. 2014. gada noslēgumā vēlos pateikt katram Latvijas iedzīvotajam paldies! Paldies, ka piedalījāties un paldies, ka aktīvi iesaistījāties Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu veidošanā. Rīga 2014 nebeidzās, Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu tālāk nesīs jau nākamās pilsētas, apliecinot kultūras nozīmīgumu un tās lielo, pozitīvo spēku,” pauž nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.

Nodibinājums Rīga 2014 aicina iedibināt jaunu tradīciju – katru gadu izvirzīt kādu Latvijas pilsētu par Latvijas kultūras galvaspilsētu. Tas ne vien dotu pozitīvu impulsu kādai konkrētai Latvijas reģiona pilsētai, bet arī nodrošinātu spēcīgu kultūras projektu attīstību, veicinātu pašmāju un ārvalstu tūristu skaita pieaugumu reģionā, vienlaikus “sildot” Latvijas ekonomiku. Šāds labs piemērs šogad ir Rīga 2014 partnerpilsēta Sigulda, kas ar īpašo kultūras programmu ir veicinājusi lielāku tūristu skaita pieaugumu un padarījusi vēl kvalitatīvāku kultūras dzīvi visā reģionā.

Daudzi Rīga 2014 programmas projekti turpināsies arī 2015. gadā. Līdz 10. janvārim salonā xcelsior (Kalnciema ielā 37, Rīgā) ir skatāma Latvijas dizaina priekšmetu kolekcija Earthworks, bet līdz 14. janvārim Rīgas Mākslas telpā būs apskatāma mākslinieces Aijas Bley personālizstāde Mīlestības stāsti. Līdz 18. janvārim Rīgas Sv.Pētera baznīcā ir skatāma izstāde Neparastās mežģīnes. Mākslas muzejā Rīgas birža līdz 25. janvārim apskatei ir pieejama izstāde Tutanhamona dzintars. Līdz 31. janvārim var pagūt apskatīt vērienīgo Eiropas kultūras galvaspilsētas izstādi ORLAN – Francijas laikmetīgās mākslas ikona. Plan du Film un citi scenāriji.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomes laikā – 2015. gada pirmajā pusē turpināsies projekti, kas aizsākti Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā: Latvijas prezidentūras ES Padomē viesi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā varēs apskatīt Rīga 2014 izstādi 1514.Grāmata.2014. Līdz 1.martam Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā skatāma izstāde Dzintars – Baltijas jūras dārgakmens. Savukārt Rīgas Kino muzejā līdz 5. aprīlim skatāma izstāde Kino trofejas. Latvijas Dabas muzejā ir apskatāma pastāvīgā ekspozīcija Dzintars laiku lokos. Rīga 2014 programmā tapušā Artūra Maskata opera Valentīna 2015. gada maijā būs skatāma Berlīnes Vācu operā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl