Raiņa dzeju interpretē poļu dziedātāja Anna Marija Jopeka

Komentāri

Īsfilmu projekta #domasspēks 13. epizodē izcilā poļu dziedātāja Anna Marija Jopeka (Anna Maria Jopek) interpretē Raiņa dzejoli Varoņu laiks.

#domasspēks jaunākajā epizodē Anna Marija Jopeka un Eva Ikstena-Strapcāne, kas iejūtas Aspazijas tēlā, interpretē Raiņa dzejoli Varoņu laiks no krājuma Vētras sēja. Krājums izdots 1905. gadā pirms Raiņa došanās trimdā un uzskatāms par spilgtu poētisku liecību 1905. gada notikumiem un izjūtām. Dzejoļu krājumu caurstrāvo dinamisms un cerības par latviešu tautas sociālo un politisko neatkarību.

Poļu dziedātāja Anna Marija Jopeka līdz šim izdevusi 14 mūzikas albumus. Sadarbojusies ar ievērojamākajiem Polijas mūziķiem, kā arī tādām starptautiskām mūzikas zvaigznēm kā Džo Lovano (Joe Lovano), Bobiju Makferinu (Bobby McFerrin), Krisu Boti (Chris Botti), Petu Meteniju (Pat Metheny) un citiem. A. M. Jopeka gadā sniedz aptuveni 100 koncertu visā pasaulē – no Toronto līdz Vīnei un no Ņujorkas līdz Londonai. Dziedātāja ieguvusi neskaitāmus apbalvojumus – gandrīz visas Polijas mūzikas balvas, kā arī Zelta un Platīna diska statusu saviem albumiem.

”Pati mūzika man ir lielākā dāvana. Un lielākais izaicinājums. Lūdzu, nelieciet manu mūziku džeza vai kāda cita žanra plauktiņā. Džezs ir svarīgākais, jo tas dod brīvību, laika un harmonijas izjūtu, tomēr es uzaugu ar poļu tautas dziesmām. Manas saknes meklējamas šajās slāviskajās ainavās un skaņās,” par savu mūziku saka A. M. Jopeka.

Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs. Raiņa un Aspazijas lomās Latvijā iejūtas Goran Gora un Eva Ikstena-Strapcāne.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl