Raimondam Paulam piešķirts augsts Japānas valsts apbalvojums

0 Komentāru

Mūsu izcilais komponists Raimonds Pauls joprojām tiek augstu novērtēts arī krietni ārpus valsts robežām. Kā Skaties.lv informē Japānas vēstniecība Latvijā, māksliniekam ir piešķirts Uzlecošās Saules ordenis, Zelta stari ar kakla lenti.

2020. gada 3. novembrī (pēc Japānas laika) Japānas valdība paziņoja ārvalstnieku sarakstu, kuriem Reivas laikmeta 2. gada (2020. gada) rudenī nolemts piešķirt Japānas valsts apbalvojumus.

To vidū bija arī Ojārs Raimonds Pauls, kuram piešķirts Uzlecošās Saules ordenis, Zelta stari ar kakla lentu.

Apbalvojums tika piešķirts par ieguldījumu Japānas un Latvijas kultūras sakaru stiprināšanā ar mūzikas starpniecību, kā arī sapratnes veicināšanu abu valstu starpā.

Kā akcentē Japānas vēstniecība, ”Paula kungs ir plaši pazīstams mūziķis – komponists, diriģents un pianists, un viņa komponēto dziesmu ”Dāvāja Māriņa” (japāņu nosaukums ”Miljons rožu”) izpildījuši daudzi japāņu dziedātāji, un tā baudījusi lielu popularitāti Japānā.

Laikā, kad Paula kungs bija Saeimas deputāts, viņš darbojās Latvijas – Japānas parlamentu sadarbības grupā un deva ieguldījumu abu valstu kultūras apmaiņā, kā arī uzlaboja izpratni par Japānas kultūru Latvijā.”

0 Komentāru