Raiens Kīns Rīgā piedāvās trīsdimensiju skanējumu

Komentāri

Nākamo piektdien, 16. oktobrī, koncertzālē Palladium ar solokoncertu atgriezīsies ģitārists, komponists, dzejnieks un arīdzan Eda Šīrana draugs Raiens Kīns (Ryan Keen). Šā gada februārī pārpildītajā Arēnā Rīga Kīns ”iesildīja” Šīrana koncertu.

Iezīmīgs ar savu t.s. ”perkusionisko” ģitārspēli, Kīns viens pats spēj panākt apbrīnojamu stīgu, ritma un lirikas sinerģiju. Ģitāra, melodija un dziesmu vārdi – visi šie elementi saplūst par cieši saistītiem viņa kompozīciju elementiem. Tāpēc kritiķi nodēvējuši viņa uzstāšanās par trīsdimensiju skanējumu.

Raiena Kīna koncertā apmeklētājiem ir tā retā iespēja dzirdēt un izjust ko dziļi personisku, jo mākslinieks ir ne tikai virtuozs ģitārists, bet arī lielisks dzejnieks, kura teksti ir pilni maiguma un sirds siltuma. Visdrīzāk tāpēc, ka viņa dziesmu pamatā ir paša pārdzīvojumi, pieredze un novērojumi. Arī traģiski – studiju laikā nomira viņa labākais draugs. Tas arī kļuvis par nozīmīgu grūdienu uzsākt dziesminieka karjeru.

Dziesmu sacerēšanu R. Kīns sāka vēl studiju laikā Vestminsteras Universitātē, bet pirmā atpazīstamība atnāca līdz ar 2010.gada minialbumu ”Aiming For The Sun”. Tai laikā viņš iepazīstas ar Edu Šīranu un turpmākos gadus vairākkārt uzstājies viņa koncerttūrēs. Vēl Raiens ik pa laikam atbalsta Leonu Lūisu, kā arī sniedzis koncertus virknē Eiropas festivālu. Kopumā viņa kontā vairāki simti koncertu, no kuriem 260 pēdējā gada laikā vien.

2013. gada septembrī iznāca Raiena Kīna pilnapjoma debijas albums Room For Light. Tas saņēmis atzinīgas atsauksmes gan no profesionālu kritiķu, gan mūzikas žurnālistu puses. Viņa komponista talantu novērtējusi virkne producentu, kas aicināja sadarboties: The Nexus (Lana Del Reja), Craze ‘n’ Hoax (Emēlija Sandē), Fink (Džons Ledžends) u.c.

Kā liecina jaunākā informācija, Kīns nedomā apstāties pie sasniegtā un strādā pie pavisam jauna albuma materiāla. Iespējams, ka kādu kompozīciju dzirdēsim arī Rīgas koncertā.

Patlaban norit Raiena Kīna Eiropas tūre, kuras vairāki koncerti ir pilnībā izpārdoti.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz Rīgas koncertu iegādājamas bilesuserviss.lv un visās Biļešu serviss kasēs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl