Pitam Andersonam piešķirta balva par mūža ieguldījumu

Komentāri
Pitam Andersonam piešķirta balva par mūža ieguldījumu
Foto: LETA

15. martā Latvijas Nacionālajā Operā jau 20. gadu pēc kārtas notiks Mūzikas ierakstu Gada balvas Zelta Mikrofons pasniegšanas svinīgā ceremonija. Šogad Zelta Mikrofonu par mūža ieguldījumu pelnījis saņemt Latvijas rokenrola karalis Pits Andersons, ziņo Latvijas Mūzikas producentu apvienība LaMPA.

Balvas laureāta vārdu bija plānots izziņot tikai šī gada 2. februārī, taču tagad, kad Latvijas mūzikas cienītājus sasniegusi traģiska ziņa par šī izcilā mūziķa nāvi, balvas organizatori uzskata par savu pienākumu šo savu lēmumu darīt zināmu agrāk.

”Pits Andersons ir devis nenovērtējamu ieguldījumu Latvijas un visas pasaules mūsdienu rokenrola attīstībā un darījis to nesavtīgi un pašaizliedzīgi, neskatoties uz valdošo režīmu noliegumu pagājušā gadsimta 70. un 80. gados un spītējot grūtībām, kādas pārdzīvoja Latvijas mūzikas vide, mainoties sociālajai iekārtai un mūzikas patērētāju vērtību kritērijiem. Pits vienmēr bija uzticīgs savai mūža mīlestībai – rokenrolam! Par to viņu cienīja un mīlēja viņa kolēģi un pat konkurenti, nemaz nerunājot par klausītājiem tuvu un tālu. Ne jau bez pamata Pitu dēvēja par mūsu rokenrola karali. Šo titulu Pitam piešķīra viņa mūzikas cienītāji, un tas ir augstākais novērtējums, kādu jebkad kāds mūziķis varētu iegūt,” pauž LaMPA valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve.

Foto: Pits Andersons uz skatuves un dzīvē

Pits Andersons ir saņēmis arī starptautisku novērtējumu – Just Plain Folks Music Awards, ASV balvu par albumu Brass-A-Billy, kā labāko 2008/2009 gada albumu rockabilly kategorijā. 2004. gadā Pita albums Sentimental tika nominēts Mūzikas ierakstu gada balvai. Andersons ir uzstājies neskaitāmos festivālos, priecējot rokenrola fanus visā pasaulē, ierakstījis un izdevis septiņus albumus un vairākus singlus sadarbībā ar Latvijas un ārvalstu mūzikas izdevniecībām.

Latvijas mūzikas producentu apvienības biedri ar smagu sirdi uztvēra ziņu par izcilā mūziķa aiziešanu, bet paliek ar pārliecību, ka labi darbi ir pelnījuši labu novērtējumu. Agri vai vēlu. Lai arī balvu bija plānots pasniegt Pitam personīgi, tagad šī balva tiks nodota viņa piederīgajiem.

LaMPA izsaka visdziļāko līdzjūtību piederīgajiem un visiem īsta rokenrola cienītājiem Latvijā. ”Pits Andersons un viņa mūzika paliks mūžīgā piemiņā. Viņa vārds ar zelta burtiem ir ierakstīts Latvijas mūzikas vēstures grāmatā, kuru savās sirdīs glabā īsteni Latvijas mūzikas cienītāji,” norāda LaMPA biedri.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl