Pirmizrādi piedzīvo trimdas latviešiem veltīta dokumentāla filma Dieva putniņi

Komentāri

Režisori Dzintru Geku sastopam viņas mājās Pārdaugavā dienu pēc jaunākās filmas ”Dieva Putniņi” pirmizrādes. Vāzēs salikti daudzie ziedi, bet sirdi silda saņemtie pateicības un atzinības vārdi.

Iecere par trimdas latviešiem veltītu dokumentālu stāstu radās jau pirms piecpadsmit gadiem, kad tika uzsākts darbs pie cikla Sibīrijas bērni. Atlika vien uzmeklēt trimdiniekus, atrast finansējumu un doties ceļā.

Par Dieva putniņiem latviešu bēgļi sevi iesauca paši. Oficiālais nosaukums bija Displaced People jeb pārvietotās personas. Vācieši, neapmierināti, ka par totalitārisma sodu spiesti atdot bēgļiem savas mājas, DP tulkoja kā Deutsche Parasit.

Režisore uzskatīja par savu pienākumu kliedēt uzskatu, ka trimdinieki 44. gadā uz ārzemēm devās labu algu meklējumos. Patiesībā viņus dzina bailes, jo piedzīvots jau bija Baisais gads.

Jau veltījusi filmas Sibīrijas un trimdas bērniem, Gekai padomā ir vēl trešā filma – par tādiem kā viņu pašu, padomju bērniem.

Latvijas šaurajā kino vidē kā allaž galvenais šķērslis ir nauda, bet, kad arī tā būs atrasta, solījums par filmu Padomju Savienībā uzaugušajiem tiks izpildīts.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl