Pirmizrādi piedzīvo iestudējums Cilvēks, kas vairās no lifta

Komentāri
Pirmizrādi piedzīvo iestudējums Cilvēks, kas vairās no lifta
Foto: Ziedonis Safronovs

Ceturtdien, 24. martā, Liepājas koncertzāles Lielais dzintars Eksperimentālajā zālē pirmizrādi piedzīvos Gaļinas Poliščukas iestudējums Cilvēks, kas vairās no lifta, informē Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Šī būs unikāla pirmizrāde – pirmo reizi Liepājas teātris piedāvās mazās formas iestudējumu sadarbībā ar Liepājas koncertzāli, turklāt galveno un vienīgo lomu izrādē atveidos teātra direktors Herberts Laukšteins, kuru ļoti uzrunājis zviedru dramaturga Bengta Ālforsa darbs, tāpēc viņš piekritis šim izaicinājumam.

Šis būs humora pilns stāsts par to, kā par kāda cilvēka vienīgo draugu kļūst lifts. Viņa mīļotā sieviete ir izcilā Holivudas aktrise Greisa Kellija, ar kuru viņš ne tuvu nav pazīstams, savukārt iecienītākais brīvā laika pavadīšanas veids – svešu cilvēku bēru apmeklēšana. Galvenā varoņa optimisms un pozitīvisms palīdz viņam rast izeju no jebkuras situācijas, īpaši – protot palūkoties no malas gan uz sevi, gan katru situāciju, kurā viņš nonāk. Lūk, arī patiesā māksla dzīvot pa īstam.

Foto

Scenogrāfe Dace Pudāne spēles telpai radījusi transformējamu kubu, kuru apdzīvo lugas galvenais varonis – reizēm tas ir lifts, no kura viņš bērnībā baidījās, bet kurš tagad kļuvis par viņa sarunu biedru, reizēm tas ir vecā vīra dzīvoklis, kurā viņš vientulībā pavada savas dienas. Lai arī izrāde runā par veca vīra vientulības sajūtu, skumjas nav iestudējuma pamatnoskaņa. G. Poliščuka izrādei devusi žanrisko apzīmējumu – kāda cilvēka nebūt ne skumjais stāsts, jo vecā vīra ikdienā ir arī daudz gaišā, tāpat kā viņa bērnības atmiņās.

Izrādei tapt palīdzējusi arī horeogrāfe Inga Raudinga un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Lugu no zviedru valodas tulkojusi Solveiga Elsberga.

Izrādi iespējams noskatīties arī 3. un 16. aprīlī, kā arī 7. maijā. Visas biļetes uz pirmizrādi ir izpārdotas!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl