Pirmizrāde Svētku laika pārpratumiem

Komentāri
Pirmizrāde Svētku laika pārpratumiem
Foto: Gunārs Janaitis

Šodien, 4. decembrī, Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos Alana Eikborna komēdija Svētku laika pārpratumi Ģirta Ēča režijā.

Ģimenes komēdijā pieaugušajiem varoņi satiekas Ziemassvētku brīvdienās kādā savrupmājā. Alans Eikborns ir labi pazīstams britu dramaturgs, kura labā humora izjūta, atšķirībā no daudziem citiem kolēģiem, vienmēr bijusi vienkārša un silta. Varētu pat teikt ģimeniska, jo kas gan vajadzīgs trīsdesmitgadniekiem Ziemassvētkos? Dāvanas zem eglītes, mazliet uzmanības no radu puses un mīlestība. Ja ar pirmajām divām vajadzībām būs komiski pārpratumi, tad mīlestība izrādīsies tikai ilūzija, un kādam/kādai sāpēs sirds, kaut arī visiem citiem būs priecīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ziemassvētku laiks man pašam nav tas patīkamākais laiks – ar visām ģimenes būšanām, skriešanām, dāvanām… Un šī luga ir par šiem obligātajiem ģimeņu salidojumiem, līdzīgi kā kāzas vai bēres, kur visi sanāk kopā. Un visi grib būt priecīgi šajā tumšajā laikā, svinot Jēzusbērniņa dzimšanu. Ir sabraukuši arī tādi cilvēki, kuri zina – viņus nekādi nevar izmest no ģimenes, un viņi drīkst traucēt citus, kā vien vēlas, teikt, ko grib, dāvināt, ko grib: es taču esmu jūsu onkulis, reizi gadā jūs mani varat paciest! Uz tā arī viss šajā lugā tiek balstīts. Un tad ierodas viens jauns vīrietis, kas vēl mazliet pajaucas pa galvu meitenēm. Nu, tā ir ģimene. Ģimene, ar ko tu vari salamāties, izkliegties, izbļaustīties visu, ko domā, bet naidu ilgi nevajag turēt. Tāpēc tā ir komēdija, nevis drāma,” stāsta režisors Ģ Ēcis.

Lomās: Uldis Anže, Madara Botmane, Marija Bērziņa, Juris Lisners, Daiga Kažociņa, Normunds Laizāns, Arturs Krūzkops, Evija Skulte un Ģirts Liuziniks. Izrādes scenogrāfs – Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece – Kristīne Abika, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, komponists – Jēkabs Nīmanis.

Tuvākās izrādes – 6., 9., 10. un 22. decembrī.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl