Komentāri
Pirmizrāde iestudējumam par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu
(Foto: LETA)

Šovakar. 1. februārī, plkst.19 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls pirmizrādi piedzīvos iestudējums Padegs un Padegs, kas vēstīs par gleznotāju un grafiķi, Rīgas dendiju Kārli Padegu (1911-1940), vēsta pasākuma producente Laila Baumane.

Iestudējumu veido nodibinājums Mūzikas un mākslas atbalsta fonds, turpinot izrāžu un stāstu ciklu par spilgtām personībām kultūrā un mākslā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izrādes režisors ir aktieris un režisors Varis Piņķis, dramatizējuma autors – Ivo Briedis. Kārļa Padega lomā iejutīsies jaunais aktieris Mārtiņš Upenieks, bet mākslinieka iekšējo balsi atveidos Inga Tropa. Izrādes mākslinieks – Māris Ruskulis.

”Kā režisoru un radošu personu mani saista un interesē Padega personība – viņa raksturs, uzskati, dzīves izpratne, laikmeta redzējums, idealizētā dekadence, drosmīgais erotisms dzīvē – un kā tas viss krustojas un veido viņa mākslu. Ir sajūta, ka viņš sevi ir izdomājis. Mēģinājis savu privāto dzīvi, savu publisko personu veidot kā mākslas objektu. Manuprāt, viņa dzīve ir mēģinājums radīt artefaktu, kuru viņš tā arī nesasniedz,” izsakās iestudējuma režisors
.
2.februārī, 6.februārī un 7.februārī izrādes notiks izstāžu zālē Arsenāls, bet 28.martā un 30.martā iestudējums tiks rādīts kultūras telpā 3 māsas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl