2 komentāri

Stāsts par cilvēku, kurš pazaudēja sevi pārmaiņu laikā – tā režisore Ieva Ozoliņa piesaka savu debijas dokumentālo filmu Mans tēvs baņķieris. Filmā autore seko līdzi sava tēva gaitām un, lai gan ir ļoti personiska, bet tā vienlaicīgi ir arī stāsts par iemetienu kapitālismā, kuram padomju laika cilvēki nebūt nebija gatavi. Filmas pirmizrāde notiks 4.maijā.

Filma ir autobiogrāfisks detektīvstāsts, kura autore cenšas atšķetināt, kas noticis ar viņas tēvu – Boriss Osipovs 90. gados bija TOP Bankas prezidents un 1994. gadā viņš pazuda ar sešiem miljoniem noguldītāju naudas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc pazušanas 18 gadus par viņu nekas nebija zināms, līdz Interpols paziņoja, ka tēvs atrodas Malaizijas psihiatriskajā klīnikā. Un tā filmas režisore un pazudušā baņķiera meita Ieva nolēma sameklēt savu tēvu.

”Man bija sajūta, ka ir jāzina, man ir jāizpēta. Mani nenormāli interesēja, kur viņš ir palicis, es nojautu, ka tur apakšā ir diezgan interesants stāsts, jo viņš bija cilvēks, kurš spēja no situācijas iziet diezgan oriģinālā veidā,” stāsta Ieva Ozoliņa.

Ieva skatītājiem drosmīgi atklāj ļoti personisku savas ģimenes stāstu. Līdz ar tēva bagātību, abu attiecības bija sašķobījušās, un viņa pazušana mieru nenesa. Bet līdztekus filma atspoguļo Latviju pirms 20 gadiem, kad no sociālisma cilvēki pēkšņi tika ierauti mežonīgajā kapitālismā.

”Filma ir ne tikai stāsts par mani un manu tēvu, tas ir savā ziņā laika dokuments. Mēs filmā mēģinām izstāstīt par to, kas notika ar cilvēkiem tajā brīdī, kad viņi absolūti nebija gatava tām milzīgajām pārmaiņām,” skaidro Ozoliņa.

Filmas izveidē izmantots plašs arhīvu materiālu apjoms, atrasti šo notikumu aculiecinieki, bet toreizējie bankas darbinieki nebija gatavi runāt par tā laika notikumiem.

”Filmā izmantotā mūzika ir absolūti autentiska. To ir sacerējis mana tēva draugs, melnā tirgus eksperts, čigāns ar segvārdu Odinokij volk. Tur ir diezgan liels rokenrols, kāds arī bija tie 90. gadi,” tā Ozoliņa. Ieva atzīst, ka filmas tapšanas laikā jutusies ļoti vientuļa – ģimenē tēva tēma bija tabu. Taču pēc viņa atrašanas un filmas uzņemšanas iestājies iekšējs miers.

Filmas pirmizrāde notiks 4.maijā Latvijas Filmu maratona laikā. Pēc tam šis detektīvstāsts būs skatāms visā Latvijā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl