Komentāri
Pēdējo reizi Rīgā Poļiščukas ”Dzīvības kvota’’
Foto: publicitātes foto

Pirms došanās uz Starptautisko teātra festivālu ‘’Varavīksne’’ pēdējo reizi šajā sezonā 29. maijā plkst. 19.00 Dailes teātra Mazajā zālē būs skatāma Gaļinas Poļiščukas izrāde ‘’Dzīvības kvota’’. Tas ir stāsts par divu radikāli atšķirīgu cilvēku tikšanos ārkārtējos apstākļos, viņu sākotnējo naidu un mīlestību, kas uzplaukst šokējošu notikumu gaitā.

‘’Bēglis Ali ibn Bahran, kuram ir sieva un četri bērni, ir ieradies Eiropā pēc palīdzības – pēc tā, kas viņam pienākas, jo viņa valstī ir karš. Viņš šai izrādē ir ‘’svešais’’ – gan pēc ādas krāsas, gan pēc ticības, gan pēc mentalitātes,’’ stāsta izrādes galvenās lomas atveidotājs aktieris Andris Bulis. Te viņš satiek Reportieri, kura ir dedzīga ‘’vecās pasaules’’ aizstāve, kuras lomā iejutusies Lauma Balode. Šķiet, ka viņu pretrunas būs neatrisināmas, taču tad seko virkne notikumu, kas liek viņiem vienam otru ieraudzīt bez aizspriedumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: publicitātes foto

Dažas dienas pēc izrādes Dailes teātrī ‘’Dzīvības kvotu’’ plānots izrādīt XVIII Starptautiskajā teātra festivālā ‘’Varavīksne’’, kas no 30.maija līdz 5.jūnijam notiks Sanktpēterburgā, Krievijā. Festivālu, kura mākslinieciskais vadītājs ir režisors Ādolfs Šapiro, rīko Sanktpēterburgas Valsts A. Brjanceva Jaunatnes teātris, un tā mērķis ir atklāt jaunas teātra formas, kas atbilst mūsdienu izpratnei par pasauli. 17 gadu laikā festivāla līmenis ir arvien audzis, un šodien tas kļuvis jau par nozīmīgu teātra pasaules notikumu, kurā vienkopus pulcējas visinteresantākās izrādes no visas pasaules. Šogad festivāla lielākās zvaigznes būs režisori Olivjē Pī no Francijas, Daniele Finci Paska no Šveices, Krieviju pārstāvēs Kirils Serebreņņikovs, Timofejs Kuļabins un Dmitrijs Volkostrelovs, Lietuvu – Oskars Koršunovs un Jons Vaitkus.

Lomās: Andris Bulis (Bēglis), Lauma Balode (Reportiere) un Zane Aļlēna (Teicējs), scenogrāfe: Laura Rožkalne-Ozola, video projekcijas veidojuši Laura Rožkalne-Ozola un Artis Dzērve, gaismu mākslinieks – Lauris Johansons.

Biļetes nopērkamas ‘’Biļešu Paradīzes’’ kasēs un internetā.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl