Pauls un LNSO satiksies Vecgada koncertos

Komentāri
Pauls un LNSO satiksies Vecgada koncertos
Foto: F64

Šogad Vecgada koncertos Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris (LNSO) iepriecinās ar īpašu programmu, kas veidota kopā ar koncerta viesi maestro Raimondu Paulu, viņa 80. gadadienas ieskaņās, informē LNSO pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.

Koncerta pirmajā daļā skanēs Amerikas 20. gadsimta pirmās puses mūzika, kas lielā mērā veidojusi Paula muzikālos pirmsākumus. Sonoras Vaices un Daumanta Kalniņa balsī izskanēs dziesmas, kuru autori ir Amerikas neakadēmiskā repertuāra pamatlicēji – džeza un klasiskās mūzikas prasmīgi savienotāji – Harolds Ārlens, Ērvins Berlins, Kols Porters un Ričards Rodžerss. Savukārt Raimonda Paula paša mūziku savulaik visvairāk iespaidoja ģeniālais Džordžs Gēršvins, un tieši viņa Amerikānis Parīzē ar maestro Paula solo noslēgs LNSO koncerta pirmo daļu.

Koncerta otrajā daļā – Raimonda Paula kompozīcijas, kas tapušas 60.–70. gados. Kā vienu no lielākajiem dārgumiem te uzreiz nosauksim svītu Portreti, kas ieskaņota Latvijas Radio 1963. gadā un pēc tam vairs tikpat kā nav aiztikta. Pauls šajā mūzikā sveicina Gēršvinu un vienlaikus ir nenoliedzami pats – tāds, kādu mēs atceramies viņu no raksturīgi skanošajiem 20. gadsimta vidus vēsturiskajiem ieskaņojumiem.

Svītai Portreti jaunu simfonisko veidolu piešķīris izcilais aranžētājs Vilnis Šmīdbergs, kurš jaunās skaņās pārveidojis arī balādi Spēļu nakts Duntes krogā. Balādes atskaņojumā piedalīsies jauniešu koris Kamēr…, kura mākslinieciskais vadītājs, Lielās mūzikas balvas 2013 ieguvējs kategorijā Gada jaunais mākslinieks Jānis Liepiņš ir aicināts par LNSO Vecgada koncerta diriģentu.

Koncertu vainagos virkne populāru melodiju, kā piemēram, Druē dziesmiņa par zosi no mūzikla Māsa Kerija un Dziesma par gaili, kas Aijas Kukules balsī un Mirdzas Martinsones dejojumā mīt Ērika Lāča kinofilmā Spāņu variants; būs arī Undīne un visam galā – duets Nepārmet man.

Koncerti notiks 28., 29. un 30.decembrī, Lielajā Ģilde, Amatu ielā 6.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl