Pasniegtas Izcilības balvas kultūrā

Komentāri
Pasniegtas Izcilības balvas kultūrā
Kinorežisors Jānis Nords ar Izcilības balvu kultūrā pasniegšanas ceremonijā Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā "Zirgu pasts". (Foto: Ieva Lūka, LETA)

Pirmdien, 22. decembrī, Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā Zirgu pasts emocionālā un siltā gaisotnē tika pasniegtas pirmās Izcilības balvas kultūrā, kuras saņēma tenors Aleksandrs Antoņenko, kinorežisors Jānis Nords un muzejs Žaņa Lipkes memoriāls.

”Jūs izcilībai esat pietuvojušies daudz tuvāk, nekā mēs, pārējie, to spētu. Jūs ar īpašām dotībām apveltījusi daba, jūs esat bijuši gana veiksmīgi, lai atrastos pareizajā laikā pareizajā vietā, bet pāri visam – jums ir bijis daudz vairāk neatlaidības, drosmes un spītības iet pretī savam mērķim nekā simtiem citu apdāvinātu veiksminieku. Par to jums patiesi ir iemesls justies lepniem,” sveicot laureātus, pauda kultūras ministre Dace Melbārde.

Izcilības balvas ceremonija tika rīkota sadarbībā ar Latvijas mākslas augstskolām. Tās norisi nodrošināja Latvijas Kultūras akadēmija, muzikāli kuplināja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti, un laureātiem līdz ar naudas balvu 7000 eiro apmērā tika pasniegtas Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotas balvas. Laureātus sveica operdziedātāja Inese Galante, režisors Pēteris Krilovs un dzejniece Māra Zālīte.

Izcilības balva kultūrā iedibināta pēc Daces Melbārdes aicinājuma, Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvas un ar Nacionālās kultūras padomes atbalstu. Katru gadu plānots piešķirt ne vairāk kā trīs Izcilības balvas kultūrā, izvērtējot sasnieguma un veikuma nozīmību un rezonansi starptautiskā un nacionālā kontekstā, pienesumu kultūrtelpai un ietekmi uz kultūras procesu attīstību Latvijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl