Ojāra Vācieša dzeja izdota Maskavā

Komentāri
Ojāra Vācieša dzeja izdota Maskavā
Foto no Ojāra Vācieša muzeja arhīva

12. decembrī plkst .18.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19 notiks sarīkojums Ojārs Vācietis – Dzeja kā instrukcija dzīvei, kura laikā atvēršanas svētkus piedzīvos grāmata Ojārs Vācietis. Ex libris, ko laidis klajā Maskavas apgāds Russkij guliver, informē Memoriālo muzeju apvienības pārstāve Sandra Zobene.

Šogad apgāds izdevis arī Latvijas dzejnieču dzeju krājumu Devičij vinograd. Krājuma sastādītājs un atdzejotājs Sergejs Moreino.

Sergejs Moreino ir viens no pazīstamākajiem krievu valodā rakstošajiem laikmetīgās dzejas meistariem un atdzejotājiem. Pirms vairākiem gadiem kādā intervijā viņš atklāj vienu no iemesliem, kāpēc sācis tulkot latviešu dzeju.

“Cik man ir priekšstats par latviešu dzeju, nekur citur nav tādas. Apzināta daiļrade latviešiem ir bērna vecumā. Latviešiem nav filozofijas, bet ir dzeja,” pārliecināts S. Moreino. ”Pirmais cilvēks, kas aptvēra dzejas vērtību, bija Ojārs Vācietis. Es sāku dzejot pa īstam pēc Vācieša izlasīšanas. Mums krieviem ir Puškins, taču viņa mantojuma nākamajās paaudzēs nav. Vācietis joprojām it kā ir šeit, jo jebkuram latviešu dzejniekam ir dzejolis, kurā viņš atzīstas mīlestībā pret viņu,” akcentē krievu dzejnieks.

12. decembra vakarā Sergejs Moreino iepazīstinās ar izdevniecību Russkij guliver un runās par “savu” Ojāru Vācieti. Dzeju lasīs Juris Bartkevičs. Sarīkojumu vadīs Ieva Kolmane.

Apgāda Russkij guliver sērijā Tulkojuma ģeogrāfija (Geografija perevoda) plānots izdot vairāku populāru Eiropas rakstnieku, tostarp Ulda Bērziņa, grāmatas.

Lasi vēl