Nerimst interese par Rotko, Modiljāni un Pikaso darbiem

Komentāri
Nerimst interese par Rotko, Modiljāni un Pikaso darbiem
Foto: EPA/ LETA

Mākslas kolekcionāru un investoru paradīze ir Ņujorka. Šonedēļ Sotbija izsoļu nams vairāksolīšanā piedāvājis Alfrēda Taubmana kolekciju, kurā ir Amadeo Modiljāni, Pablo Pikaso un Marka Rotko darbi.

Šī izsoļu sezona mākslas tirgotājiem izvērtusies ienesīgāka, nekā iepriekš prognozēts. Amadeo Modiljāni 1919. gada darbs Polete Žordāna pārdots par gandrīz 43 miljoniem dolāru, krietni vairāk nekā 25 miljoni, ko bija prognozējuši eksperti.

Sotbija izsoļu nama ieņēmumus vairojusi arī jaunā komisijas maksas sistēma – atkarībā no mākslas darba galīgās cenas tā ir no 12 līdz 25%.

Septiņu Taubmana kolekcijas dārgāko darbu sarakstā, kas šonedēļ tika pārdoti izsolē, ir Vilema de Koninga darbs bez nosaukuma, kas tika izsolīts par 22 miljoniem, divi Marka Rotko darbi, kas izsolīti par 18 un 15 ar pusi miljoniem dolāru, kā arī Pablo Pikaso darbs, kurā attēlota viena no sievietēm viņa dzīvē, tas tika pārdots par 17,7 miljoniem dolāru. Kopējie izsoles ieņēmumi – 377 miljoni dolāru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl