Neesošo vasaru sola kompensēt jauna brīvdabas izrāde

1 komentārs

Pagaidām šī vasara bijusi diezgan lietaina, bet to kompensēt sola brīvdabas izrādes Tā tik bija vasara! veidotāji, skatītājiem piedāvājot saulainu un dzīvespriecīgu muzikālu iestudējumu.

Iestudējuma pamatā ir rakstnieces Zentas Ērgles stāsti Tā tik bija vasara un Noslēpumainais atradums. Izrādes veidotāji sola ne tikai ugunīgas dejas, košus tērpus un jautru mūziku, bet arī iespēju gremdēties bērnības atmiņās.

Zentas Ērgles radītie tēli un motīvi iedzīvināti mūsdienās, un darbība notiek tepat, mūsu jūras krastā milzīgā, senā villā. Stāsta varoņi izrādes garumā izdzīvo dažādus piedzīvojumus, medījot dārgumus.

Izrādē aktieri nonākuši mainītās lomās – pieaugušie spēlē bērnus, bet bērni – pieaugušos. Iestudējumā piedalās tādi aktieri kā Artis Robežnieks, Zane Jančevska, Juris Kalniņš un citi. Vienu no pusaudzēm atveido Dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa, kura pirmo reizi piedalās brīvdabas izrādē.

Pēc iestudējuma pirmizrādes šodien Saulkrastos tā ceļu turpinās pa visu Latviju.

Dramaturga Kārļa Anitena un aktrises Vitas Vārpiņas pārdomas pirms pirmizrādes skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl