Komentāri
Neaizmirstamā Maija! Atklāta Maijai Pļiseckai veltīta fotoizstāde
Foto: LETA

No 4. līdz 17. aprīlim tirdzniecības centrā Galerija Centrs skatāma foto izstāde, kas veltīta leģendārai baleta māksliniecei Maijai Pļiseckai, informē 21. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Dzalbe.

21. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls sākas ar fotoizstādi par izcilo primabalerīnu Maiju Pļisecku, kura bija apveltīta ar spēcīgu māksliniecisko temperamentu. Pļiseckas veidotie skatuves tēli ierakstīti pasaules baleta vēsturē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Maijas Pļiseckas vārds baleta pasaulē neprasa komentārus. Viņa ir leģenda, viena no 20. gadsimta izcilākajām baletdejotājām, kuras nevaldāmo enerģiju no skatuves zālē izjuta visi skatītāji. Ar lielu prieku un gandarījumu atklāšu foto izstādi, kas šai pavasarī pozitīvi iedvesmos ikvienu tās apmeklētāju!” uzsver 21. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla direktore Lita Beiris.

Izstādes kuratore, kinorežisore un scenāriste Laima Žurgina norāda: ”Starptautiskais Baltijas baleta festivāls vienmēr atdevis godu tiem baleta māksliniekiem, kas ar savu talantu un personību bagātinājuši un virzījuši tālāk profesionālo skatuves deju. Pasaules baleta vēsturē starp daudzām zvaigznēm dažas spīd īpaši spoži un pieder visai cilvēcei. Maija Pļisecka baleta mākslai ir neaizmirstamā Maija.”

Foto

Žurgina atzīst, ka tiem, kam bijusi laime redzēt Mirstošo gulbi, Aisidoru, Karmenu vai Annu Kareņinu, fotogrāfijās fiksētie mirkļi atsauks atmiņā emocionāli pārdzīvoto. Tiem, kuri pārstāv atnākošās paaudzes, tā būs iespēja ieraudzīt baleta meistarības perfektākās virsotnes un sajust baleta valodu kā dzīvu, uzrunājošu, emocionāli daudzkrāsainu.

21. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls No klasiskas līdz avangardam norisinās no 4. aprīļa līdz 4.maijam. Festivāla norises vietas: Rīga – Latvijas Nacionālā opera, Kongresu nams; Preiļi – Preiļu novada Kultūras centrs; Rēzekne – Latgales vēstniecība Gors; Ventspils – Ventspils teātra nams Jūras vārti, Cēsis – Vidzemes koncertzāle Cēsis; Valmiera – Valmieras kultūras centrs, Liepāja – koncertzāle Lielais dzintars.

Biļetes uz festivāla izrādēm var iegādāties Biļešu paradīzes un Biļešu servisa tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā, kā arī Latvijas Nacionālās operas kasēs un pasākumu norises vietās. Sīkāka informāciju un detalizētu festivāla programma festivāla mājaslapā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl