Komentāri

Vakarnakt Losandželosā pasniegtas prestižās Grammy balvas. Nominācijā Labākais orķestra sniegums balvu saņēmis latviešu diriģents Andris Nelsons. “10. simfonijas ieraksts ir novērtēts adekvāti un atbilstoši,” Nelsonam piešķirto balvu šorīt raidījumā LNT 900 sekundes komentēja muzikoloģe Gunda Vaivode.

“Grammy balva līdz ar Echo balvu ir prestižākā mūzikas ierakstu jomā, un, godīgi sakot, nav jau brīnums, ka to šoreiz saņem Andris Nelsons ar Bostonas Simfonisko orķestri. Viņš tiešām šobrīd ir viens no labākajiem savas paaudzes diriģentiem, un, protams, arī Bostonas orķestris ir vien no top orķestriem pasaulē. 10. simfonijas ieraksts ir novērtēts adekvāti un atbilstoši, jo tā ir mūzika, ko Andris Nelsons ļoti labi izjūt, un tā ir mūzika, ko Bostonas Simfoniskais orķestris, savukārt, var ļoti, ļoti labi un precīzi nospēlēt – atbilstoši Andra vēlmēm un atbilstoši tās mūzikas saturam, ko Andris ir spējīgs viņiem izstāstīt,”  atzina Vaivode.

Jautāta, kādas iespējas Grammy balva paver nākotnē Latvijai, muzikoloģe norāda, ka Nelsons kā diriģents Latvijas vārdu daudzina pats par sevi katru mīļu reizi, kad viņš uzstājas koncertos visā pasaulē, un tas ir galvenais – viņu pazīst arī bez Grammy balvas.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl