Nacionālajā teātrī top izrāde Pulkstenis ar dzeguzi

Komentāri
Nacionālajā teātrī top izrāde Pulkstenis ar dzeguzi
Foto: Jaime.silva, Flickr.com

Latvijas Nacionālajā teātrī top izrāde pēc Jāņa Jurkāna lugas Pulkstenis ar dzeguzi Mihaila Kublinska režijā, kas pirmizrādei piedzīvos 30. decembrī, informē teātra pārstāve Līga Rimšēviča.

Konflikts starp pragmātisku un ideālistisku pasaules uztveri ir viens to tiem, ko piedzīvo gandrīz katrs mākslinieks un patiesībā katrs domājošs cilvēks. Mūsdienās šī pretruna ir vēl asāk izteikta nekā tālajā 1977.gadā, kad jaunais dramaturgs Jānis Jurkāns to iesniedza lugu konkursā un vidējās paaudzes režisors Mihails Kublinskis iestudēja. Toreiz tas bija neparasts gadījums, jo tapa divas izrādes vienās un tajās pašās dekorācijās, jo katram sastāvam bija savs režisors. Pirmajam – Alfreds Jaunušans.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mihaila Kublinska izvēle atgriezties pie šīs lugas ir sava veida revīzija – vēlme pielikt punktu tais vietās, kur toreiz dažādu apstākļu dēļ tika pielikts komats. Tiesa, aktieri šoreiz būs pavisam citi.

Izrādē piedalīsies Ģirts Jakovļevs, Lāsma Kugrēna, Mārcis Maņjakovs, Jānis Āmanis, Inga Misāne-Grasberga, Baiba Indriksone, Kaspars Dumburs, Zane Dombrovska un Artis Drozdovs.

Lasi vēl