Komentāri
Nacionālā muzeja atklāšanā apmeklētāji varēs redzēt ap 900 eksponātu
Foto: F64

Ar 900 eksponātiem, no kuriem apmēram puse ir pastāvīgā ekspozīcija, pēc divām dienām apmeklētājiem durvis vērs atjaunotais Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.

Vairāk nekā gadsimtu pēc uzbūvēšanas pirmā speciāli muzeja vajadzībām celtā ēka Baltijā tiks jaunatklāta ar divu latviešu mākslas izcilību – Miervalža Poļa un Borisa Bērziņa – izstādēm. Atklāšanas dienā apmeklētājiem būs pieejami visi septiņi muzeja stāvi, un daļa svētku programmas ieplānota ārpus muzeja telpām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore

Būs aktivitātes uz ielas – uz Valdemāra ielas, būs muzikālie priekšnesumi, ko Rīgas domes Kultūras pārvalde ir sarūpējusi, un būs Latvijas Mākslas akadēmijas studentu aktivitātes uz ielas, un arī uz laukuma pie muzeja parka pusē nodrošināsim vairākas radošās darbnīcas bērniem – zīmēšanas tieši.

Muzeja atklāšanas pasākums apmeklētājiem būs bez maksas, un interesentiem jārēķinās ar rindām un satiksmes ierobežojumiem, jo tiks slēgts Krišjāņa Valdemāra ielas posms līdzās muzejam.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl