Mūziku CD iegādājas galvenokārt tie, kuriem pāri 30, norāda industrijas pārstāvji

Komentāri

Pērnais gads Latvijas mūziķiem bijis viens no veiksmīgākajiem – reģistrēts gandrīz divreiz vairāk jaunu mūzikas ierakstu nekā gadu iepriekš.

Pagājušajā gadā dubultojies Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības datubāzē reģistrēto mūzikas ierakstu skaits. Pērn reģistrēti vairāk nekā 5200 izdoti ieraksti. Taču ierakstu pārdevēji uzsver, ka ierakstu pārdošanas apjomi auguši par ceturtdaļu un to saista faktu, ka pērn albumus izdevuši tādi populāri izpildītāji kā piemēram Dons, grupas Prāta Vētra, The Sound Poets, Musiqq un citi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neskatoties uz to, ka grupas The Sound Poets jaunākais albums nule kā saņēmis Zelta Mikrofonu, tas izdots gandrīz uz pusi mazākā disku tirāžā nekā iepriekšējais. Tomēr izlaistie 3000 jau esot pilnībā pārdoti, un tagad tiek tiražēti papildu eksemplāri. Raugoties nākotnē, nākamo albumu grupa plāno izdod daudz mazākā apjomā.

Tam, ka mūzikas ierakstus taustāmā formā strauji izkonkurē dažādas mūzikas klausīšanās aplikācijas un straumēšanas programmas, piekrīt arī izdevēji.

“Mainās paradumi, kā cilvēks mūziku klausās. Viņš vairāk ir pieradis klausīties nepārtraukti, visur, fonā, un arvien retāk notiek tā, ka viņš aiziet mājās, uzliek speciāli ierakstu un klausās. Digitālais kompensē fiziskā formāta krišanu,” norāda izdevniecības I Love You Records vadītājs Bruno Roze.

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība ir arī pētījusi, kā un cik bieži cilvēki Latvijā klausās mūzikas ierakstus. Absolūtais vairākums (72%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā atzina, ka klausās mūzikas ierakstus vismaz reizi nedēļā. 41% to dara katru dienu.  63% norāda, ka mūziku klausās tiešsaistē, gandrīz puse (41%) to arī pērk internetā, bet tikai 11% apgalvo, ka mūzikas ierakstus iegādājas disku formātā.

Tikmēr nozares eksperti ir pārliecināti, ka šobrīd Latvija mūzikas jomā piedzīvo zināmu renesansi, arī satura ziņā.

Video

Foto: Zelta Mikrofona 2015 ceremonija

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl