Komentāri
Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” šogad veltīts filmai “Ceļojums uz Mēnesi”
Publicitātes foto

Naktī no 6. uz 7.septembri Rīgā jau devīto gadu notiks mūsdienu urbānajai kultūrai veltītais forums “Baltā nakts” – viena nakts gadā, kad pilsētnieki un pilsētas viesi aicināti izjust radoša nomoda stāvokli, kas maina iesīkstējušus priekšstatus par apkārtējo vidi un kultūras dzīvi tajā.

Šogad “Baltās nakts” programmu veido ap piecdesmit pasākumu dažādās Rīgas vietās, ko sarūpējuši gan vietējie, gan ārvalstu mākslinieki. Visas norises apmeklētājiem pieejamas bez maksas.

“Baltā nakts” šogad iedvesmu smēlusies no pasaules kino klasikas, 1902.gadā Francijā uzņemtās zinātniskās fantastikas filmas “Ceļojums uz Mēnesi” (“Le Voyage Dans La Lune”), kuras režisors ir Žoržs Meljess. Toreiz šī melnbaltā filma spēja uzburt neticamo – spilgtas ainas par cilvēku ceļojumu uz mēnesi, tā uzsverot cilvēka meklējumu un radošu atklājumu alkas. Vienlaikus filma neapšaubāmi kļuva par sava laikmeta vadošo stila noteicēju, jo īpaši jaunajos mākslas un dizaina virzienos “art deco” un futūrismā.

Par “Baltās nakts 2014” simbolu kļuvis filmas atpazīstamais vizuālais tēls – raķetes savainotais mēness, kas aicina ikvienu paplašināt iztēles robežas un doties radošu meklējumu ceļojumā vienas nakts garumā.

Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” Rīgā ir daļa no starptautiska projekta “Eiropas Baltās naktis”, ko aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma. “Balto nakšu” stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valeta, bet citviet pasaulē tām pievienojušās Toronto, Tokija, Monreāla un citas pilsētas.

Lasi vēl