Milzu interese par Muzeju nakti

Komentāri

Kamēr rūpēm par savu drošību varētu vēlēties lielāku atbalstu, jau gadiem ilgi milzu interese ir par Muzeju nakti, kas notiks šīs nedēļas nogalē. Šī starptautiskā akcija Latvijā jau izveidojusies par savdabīgu muzeju un sabiedrības dialogu. Kas iedzīvotājus Muzeju naktī pārsteigs šoreiz?

Akcija Muzeju nakts Latvijā tiek organizēta jau 11 reizi. Šoreiz akcijā piedalīsies 99% jeb 136 Latvijas muzeji un 34 cita veida institūcijas, tostarp arī Saeima. Ja ikdienā, piemēram, Jāņa Akuratera memoriālo muzeju apmeklē vidēji 10 cilvēki dienā, tad Muzeju naktī dažu stundu laikā pat 800 apmeklētāji. ”Muzeju nakts ir tāds kultūras trakums, jo apmeklētāji Muzeju naktī ir tūkstoši,” stāsta Memoriālo muzeju apvienības kuratore Sigita Kušnere.

Muzeju nakts apmeklētājus Latvijas muzeji šogad uzrunās ar Raiņa un Aspazijas tēmu. ”Tās asociācijas par Raiņa un Aspazijas tēmu ir ārkārtīgi plašas – citus tās ir ļoti tieši saistītas, jo ir daļa muzeju, kas ir Raiņa un Aspazijas laikabiedri, citur tās ir asociācijas,” norāda KM Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns.

Muzeji aicinās gan klejot pa dzejnieku biogrāfiju līkločiem, gan meklēt viņu daiļrades atspulgus citur.

Šogad muzeju nakts solās būt kā deserts – literatūras, dzejas un teātra cienītājiem. ”Ir aktieri profesionālie, gan jaunieši, gan amatieru teātri, gan iestudējumu fragmenti, lasījumi arī izrādes, tas piedāvājums ir tiešām milzīgs,” stāsta Sigita Kušnere.

Akcija Eiropas Muzeju nakts notiek ik gadu kādā no maija sestdienām vienlaikus daudzās Eiropas valstīs. Latvijas muzeji sestdien apmeklētājiem durvis vērs 19 un darbosies līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Pērn Muzeju nakts pasākumus Latvijā apmeklēja aptuveni 200 tūkstoši apmeklētāju.

Lasi vēl