Mākslas darbu izsolēs prognozē jaunus cenu rekordus

Komentāri
Mākslas darbu izsolēs prognozē jaunus cenu rekordus
Foto: AFP/ LETA

Tuvojoties jaunajai izsoļu sezonai, tiek prognozēti arī jauni mākslas darbu pārdošanas rekordi. Lielu intrigu izraisījusi kāda Amadeo Modiljāni glezna, kuras vērtību lēš ap 100 miljoniem ASV dolāru.

Itāliešu mākslinieka Amedeo Modiljāni gleznu izsolīs novembrī Ņujorkā, un eksperti prognozē, ka tās cena dolāros sasniegs deviņu ciparu skaitli. Ja gleznu izdosies pārdot par prognozēto cenu, tiks sasniegts jauns mākslinieka rekords. Līdz šim dārgākā Modiljāni glezna izsolīta par 70 miljoniem dolāru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izsoļu nama Christie’s eksperts prognozē, ka gleznas cena pat pārsniegs 100 miljonus – jo glezna ir ļoti liels retums. Pēc viņa teiktā, tirgū nonāk ļoti maz šāda izmēra un kvalitātes aktu.

Neraugoties uz nestabilitāti finanšu tirgos un nerimstošo Āzijas pircēju aktivitāti, izsoļu nams Christie’s cer labi pārdot arī gredzenu ar 16 karātu rozā briljantu, ko izsolīs 10. novembrī Ženēvā. Tas ir lielākais dārgakmens, kas jebkad piedāvāts publiskā izsolē. Prognozēts, ka gredzena cena varētu sasniegt 25 miljonus eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl