Komentāri
Maijs – muzeju mēnesis; Muzeju naktī būs atvērti 146 muzeji
Foto: LETA

2016. gada vērienīgākais un gaidītākais muzeju dzīves notikums neapšaubāmi būs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja publiskās darbības atsākšana rekonstruētājā un paplašinātajā muzeja ēkā Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 10a. Tomēr nebūt ne vienīgais.

Vasarā apmeklētājiem durvis vērs jauna vērienīga ekspozīcija rekonstruētajā Rīgas Motormuzeja ēkā, Raiņa un Aspazijas personībās un daiļradē rosinās iedziļināties ekspozīcijas Tadenavā, Jūrmalā un Rīgā, Baznīcas ielā 30, kur veikta koka arhitektūras pieminekļu restaurācija un izveidots mūsdienīgs piedāvājums apmeklētājiem, informē Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš 1977.gada, kad Starptautiskā Muzeju padome 18. maiju pasludināja par Starptautisko Muzeju dienu, maijs ir kļuvis par muzeju aktivitāšu kulmināciju. Maijā Latvijas muzeji uzsāk aktīvo tūrisma sezonu. Tūrisma informācijas centros tiek piedāvāts Kultūras ministrijas sagatavotais buklets latviešu, angļu un krievu valodās Muzeji 2016. gadā par muzeju aktuālo piedāvājumu tūristiem. Kopumā Latvijas muzejos 2015. gadā reģistrēti 3259783 apmeklējumi, kas ir gandrīz par 300 tūkstošiem vairāk nekā 2014. gadā un lielākais apmeklējumu skaits aizvadītajās desmitgadēs.

Muzeju dāvana apmeklētājiem ir tradicionālā starptautiskā akcija Muzeju nakts. 21.maija vakarā viesus gaidīs 146 muzeji, kā arī 27 cita profila institūcijas visā Latvijā. Šogad akcijas devīze ir Durvis. Muzeju apmeklējums – bez maksas.

Maijā notiks vairāki nozīmīgi pasākumi muzeju profesionāļiem. 18. maijā Radošas darbības nedēļas radi! ietvaros Latvijas un ārvalstu speciālisti tiksies starptautiskā konferencē Mūsdienīgs muzejs, kurā tiks runāts par muzeju kā dažādām sabiedrības grupām atvērtu kultūras, tradīciju, vērtību, izziņas un jaunu domāšanas modeļu apzināšanās iespēju, vietu un telpu.

27. maijā Latvijas muzeju darbinieki pulcēsies ikgadējos profesijas svētkos Turaidā, ko Latvijas Muzeju padome rīko sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu. Kultūras ministrijas Pateicības rakstus saņems tie muzeju speciālisti, kuri muzeja darbā aizvadījuši 25 gadus. Savukārt Latvijas Muzeju biedrības balvu Zelta puteklis 2015 vairāk nekā desmit nominācijās saņems pārliecinošākie muzeju projekti. Pirmo gadu tiks pasniegtas balvas nominācijās Mārketinga aktivitāte 2015 un Gada brīvprātīgais 2015.

Foto: Mākslas muzejs trīs rekonstrukcijas gados

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl