Komentāri
Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos Bezgalīgo stāstu stāsts
Foto: Ziedonis Safronovs

Šodien, 15. oktobrī, Liepājas teātris vērs priekškaru jaunai bērnu izrādei – dramaturģes Rasas Bugavičutes lugu Toms Tomsons, kurš slēpās grāmatās iestudējusi režisore Lelde Kaupuža, radot iestudējumu Bezgalīgo stāstu stāsts, informē teātra pārstāve Zanda Borga.

Izrādes radošā komanda – scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, horeogrāfe Inga Krasovska, komponists Edgars Mākens, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis un video mākslinieks Andris Vētra) radījusi brīnumiem pilnu vidi, jo lielākoties izrādes darbība notiek Iztēles pasaulē, kurā nokļūst galvenais varonis Toms, atverot kādu nebūt ne parastu grāmatu.

Toms nedaudz atšķiras no citiem – viņš daudz lasa grāmatas, un viņam ir ļoti spilgta iztēle, tāpēc pārējie bērni mēdz par viņu pasmieties, taču tad, kad Iztēles pasaulei draud briesmas, tās valdniece Sirdsmiera Princese izvēles tieši Tomu par šīs pasaules glābēju. Savā ceļā viņš satiek gan Spīganu, gan Lielo Melno, kuri visādi cenšas traucēt Tomam pildīt viņam uzticēto uzdevumu, gan Malduguni Ta-Dā, kura kļūst par uzticamu Toma ceļabiedru, gan citus Iztēles pasaules varoņus.

Galvenā varoņa Toma lomā iejūtas divi aktieri – Sandis Pēcis vai Pēteris Lapiņš.

”Atveidot mazu puiku ir ļoti, ļoti forši. Man ļoti patīk un pat žēl, ka nav izdevies to darīt jau agrāk,” par darbu izrādē saka Sandis Pēcis, kurš līdz šim bērnu izrādēs nav piedalījies.

Izrādē piedalās arī aktieri Everita Pjata, Anete Berķe, Agnese Jēkabsone, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš, Edgars Pujāts, Viktors Ellers, Rolands Beķeris.

Iestudējumu iespējams noskatīties arī 16. un 26. oktobrī, kā arī 9. un 25. novembrī.

Lugas Toms Tomsons, kurš slēpās grāmatās tapšanu atbalstījusi arī Liepājas Kultūras pārvalde, piešķirot finansējumu Kultūras projektu konkursā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl