Komentāri
Lielās mūzikas balvas saņem operdziedātāji Siliņš un Kalna
Publicitātes foto

3. marta vakarā ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā (LNO) Lielo mūzikas balvu 2014 nominācijā Par izcilu sniegumu saņēma operdziedātājs Egils Siliņš, savukārt kategorijā Gada koncerts balvu saņēma operdziedātāja Inga Kalna, pavēstīja Latvijas Koncertu pārstāve Rinta Bružēvica.

E. Siliņš balvu saņēma par sniegumu, izpildot Fēliksa Mendelszona-Bartoldi oratoriju Elija 13. decembrī Lielajā ģildē un uzstāšanos solokoncertā 14. novembrī LNO, kā arī festivālos Summertime un Artissimo.

I. Kalna balvu saņēma par solokoncertu Bel canto, kas notika 17. maijā LNO un kura diriģents bija Džulians Reinoldss. Kategorijā Par mūža ieguldījumu balvu ieguva diriģents Mariss Jansons, kuram šī balva jau ir pasniegta ārzemēs.

Nominācijā Eiropas nozīmes mūzikas notikums Latvijā sudraba statueti ieguva projekts Bahs. Pasija. Rīga, kas noritēja aprīlī Rīgas Domā, Svētā Pētera baznīcā un Svētā Jāņa baznīcā. Koncerts bija Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta programmas notikums.

Savukārt par Gada uzvedumu tika nosaukta Kristapa Pētersona opera Mihails un Mihails spēlē šahu LNO, kuras diriģenti ir Ainārs Rubiķis un Atvars Lakstīgala un režisors – Viesturs Meikšāns. Opera bija Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums.

Par izcilu interpretāciju laureāta godā tika čelliste Sola Gabeta ar solopartiju Pētera Vaska Otrā čellkoncerta Klātbūtne pirmatskaņojumā 25. oktobrī Lielajā ģildē. Viņa uzstājās kopā ar Sinfonietta Rīga un diriģentu Normundu Šnē.

Kategorijā Par izcilu darbu ansamblī Lielo mūzikas balvu 2014 balvu saņēma ērģelniece Kristīne Adamaite.

Nominācijā Gada jaundarbs balvu saņēma Andris Dzenītis par E[GO] – koncertu saksofonam un orķestrim, kura pirmatskaņojums notika Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā 25. janvārī Lielajā ģildē. Koncertā piedalījās saksofonists Arvīds Kazlausks, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Normunds Šnē.

Par Gada jauno mākslinieku tika atzīts sitaminstrumentālists Jānis Bombizo-Fedotovs, kurš saņēma arī Hennessy speciālbalvu. DNB bankas speciālo balvu Par talantu audzināšanu saņēma pedagogs, diriģents un komponists Jānis Kaijaks.

Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonija, kurā tika paziņoti laureāti deviņās kategorijās, notika LNO. Pasākumu organizēja Latvijas Koncerti sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Lasi vēl