Leļļu teātrī top izrāde ar skeletiem

Komentāri

11 pirmizrādes sezonā – tā savu darba ritmu raksturo Latvijas leļļu teātris. Arī šobrīd tajā pilnā sparā notiek gatavošanās jaunajai izrādei, kurā būs ļoti neparastas lelles. Izrādi iestudē režisors no Nīderlandes, kuram Latvijā ir bijusi sadarbība ar Dailes teātri.

Jaunajai izrādei Pinokio top vairāk nekā 20 leļļu skeletu. Tieši mākslinieks un scenogrāfs Reinis Pētersons bija tas, kurš režisora ieceri īstenojis uz papīra – skicēs. Ideja par lellēm – skeletiem Reinim līkās interesanta un iztēli rosinoša.

Kad leļļu ķermeņi ir gatavi, pie darba ķeras leļļu skulptore Natālija Davidoviča. Natālija daudzus gadus nostrādājusi labi atalgotu darbu bankā, bet hobijam bija tik liels spēks, ka viņa pameta darbu banku sektorā un jau 10 gadus darina lelles Latvijas leļļu teātrī.

Lai skeletiņu galvaskausi izskatītos reāli, Natālija pirms tam tos pamatīgi pētījusi. To vidū bijis, piemēram, ēzeļa galvaskauss. Pati režisora ideja skulptorei sākumā šķitusi aizdomīga un ļoti neparasta.

Leļļu skeletu ”tēvs” ir režisors no Nīderlandes Jans Villems van den Boss. Viņš Latvijā ir iestudējis vairākas teātra izrādes – Pinokio ir viņa pirmā pieredze leļļu teātrī.

”Latvieši arī saka:” Uzaudzē sev ādu!” Pinokio to arī dara – uzaudzē šo ādu, tāpēc arī sākumā visi ir skeleti. Es nedomāju, ka bērni nobīsies no šādām lellēm. Viņi, piemēram, taču ar interesi pēta mirušus putnus. Viņi pēta ķermeni daudz praktiskāk. Es nedomāju, ka viņiem būs bail,” saka režisors Jans Villems van den Boss.

Pirmizrāde par Pinokio piedzīvojumiem Leļļu teātrī notiks martā, bet šobrīd sākušies pirmie mēģinājumi ar aktieriem.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl