Latvijā sāk izrādīt skandalozu slavu iemantojušo trilleri Bērns numur 44

Komentāri

No šodienas Latvijas kinoteātros sāk izrādīt skandalozu slavu iemantojušo trilleri Bērns numur 44. Šī mākslas filma, kurā atainoti represīvie Staļina laiki un tajos pastrādātie noziegumi, ir aizliegta Krievijā, un kinoteātru īpašnieki to neļauj demonstrēt arī Baltkrievijā. Krievijas Kultūras ministrija akcentē, – šī Holivudas kinolente izkropļojot vēsturi un ir nepieļaujami to izrādīt tā dēvētā Lielā Tēvijas kara 70. gadadienas gaidās.

Asa sižeta filmas Bērns Nr. 44 darbība risinās 1952. gadā – gadu pirms Staļina nāves. Tā vēsta par kādu izmeklētāju, kurš, atsakoties apsūdzēt savu sievu spiegošanā, no Maskavas tiek izsūtīts trimdā uz Sibīriju. Tur vīrietis nonāk uz pēdām aukstasinīgam sērijveida slepkavam, kurš nogalinājis 43 bērnus. Taču izmeklēt lietu traucē režīma oficiālā nostāja, ka tik nežēlīgas slepkavības Padomju Savienībā nemaz nav iespējamas. Vēsturnieks Kārlis Dambītis teic, filma ļoti labi ilustrē Staļina laiku, patiesības noklusēšanu no sabiedrības un savstarpējo neuzticēšanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dambītis domā, ka, visticamāk, putina režīms nevēlas saviem iedzīvotājiem rādīt neglaimojošus stāstus par sarkanās armijas karavīriem, jo filma grauj Krievijā valdošo mītu par Padomju Savienības varenumu.

Filma aizliegta Krievijā, un arī Baltkrievijai Maskavas attieksmes dēļ nācies atteikties no tās izrādīšanas. Baltijas valstis ir vienīgās bijušās padomju republikas, kur šo filmu varēs redzēt kinoteātros.

Filma bērns numur 44  balstīts uz rakstnieka Toma Roba Smita fantāzijas romāna motīviem. Grāmata kļuva par pasaules bestselleru, iedvesmojot Holivudas kino industriju to pārvērst episkā filmā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl