Latvija Oskara balvai izvirza Kursieša filmu Modris

Komentāri

Nākamā gada ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars labākās ārzemju filmas nominācijā no Latvijas izvirzīta Jura Kursieša spēlfilma Modris, šodien nolēma Nacionālā kino centra (NKC) izveidota ekspertu komisija.

Režisors Juris Kursietis par filmu Modris 2014. gada nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps saņēma balvu nominācijā kā labākā debija.

Jau ziņots, ka šogad ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars kritērijiem Latvijā atbilda divas spēlfilmas – Izlaiduma gads un Jura Kursieša filma Modris.

Atbilstoši ASV Kinoakadēmijas balvas nolikumam, uz nomināciju kategorijā Labākā ārzemju filma / Best Foreign Language Film Award var pretendēt pilnmetrāžas filma, kas pirmizrādi savā valstī piedzīvojusi laika periodā no 2014. gada 1. oktobra līdz 2015. gada 30. septembrim, ir vismaz nedēļu pabijusi kinoteātru repertuārā un tās pamatvaloda nav angļu valoda.

Latvijas, Grieķijas un Vācijas kopražojuma filma Modris balstīta uz patiesiem notikumiem, tā stāsta par jauna puiša konfliktu ar māti un šī konflikta dramatiskajām sekām, kas puisi noved cietumā. Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps 2014. gadā filma Modris saņēma septiņas nominācijas un tika apbalvota kā labākā debija. Filma saņēmusi vairākas balvas starptautiskos festivālos un divas nominācijas Grieķijas kinoakadēmijas balvai (Hellenic Film Academy Award).

Gala lēmumu par vienas filmas virzīšanu pieņēma Nacionālā Kino centra izveidotā ekspertu komisija – NKC vadītāja un kinokritiķe Dita Rietuma, kinorežisors un teorētiķis Jānis Putniņš, Latvijas Kinematogrāfistu savienības valdes locekle un kinomāksliniece Ieva Romanova, Rīgas Kino muzeja vadītāja un kinozinātņu maģistre Zane Balčus, Kultūras ministrijas valsts sekretārs Sandis Voldiņš, kino žurnāliste un žurnāla Kino Raksti galvenā redaktore Kristīne Matīsa un filmu producents Roberts Vinovskis.

No Latvijas Oskara nominācijai par labāko ārzemju filmu iepriekš izvirzītās filmas – 1992. gadā Cilvēka bērns (Jānis Streičs), 2008. gadā Rīgas sargi (Aigars Grauba), 2010. gadā Amaya (Māris Martinsons). 2011. gadā Seržanta Lapiņa atgriešanās (Gatis Šmits), 2012. gadā Golfa straume zem ledus kalna (Jevgēņijs Paškevičs), 2013. gadā – Jāņa Norda filma Mammu, es tevi mīlu. Signes Baumanes filma Akmeņi manās kabatās tika virzīta Oskara nominācijai 2014. gadā un sasniedza atzīstamus rezultātus, iekļūstot pirmsnomināciju saraksta divdesmitniekā.

88. Oskara balvas pasniegšanas ceremonija, kurā godinās labākos 2015 gada kinodarbus, notiks 2016. gada 28. februārī Losandželosā, nominantus paziņos 2016. gada 14. janvārī.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl