Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā skanēs šā gada jubilāru darbi

Komentāri
Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā skanēs šā gada jubilāru darbi
Publicitātes foto

23. janvārī Lielajā ģildē notiks ikgadējais Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts. Turpinot tradīciju, uz skatuves redzēsim Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo operas un baleta orķestri un kori. Pie diriģenta pults stāsies Andris Poga, Guntis Kuzma, Jānis Liepiņš un Aleksandrs Viļumanis. Koncerta programmā latviešu komponistu – jubilāru simfoniskie darbi, kā arī jaundarba pirmatskaņojums, informē Latvijas koncertu sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Jubilāru lokā šoreiz ir vairāki latviešu skaņraži. Koncertu ieskandinās Agra Engelmaņa partitūra ar nosaukumu Mūzika Simfoniskajam orķestrim, kas tapusi 1971. gadā un savu pirmatskaņojumu piedzīvoja pavisam nesen – 6. novembrī koncertzāles Lielais dzintars atklāšanas koncertā. Agrim Engelmanim (1936-2011) šogad apritētu 80 gadi.

”Tik svaiga, laikmetīga, mūsdienu sadzīves izjūtām pārpilna un dažbrīd groteska”, tā šo kompozīciju raksturo diriģents Atvars Lakstīgala. Koncertā Lielajā Ģildē pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults būs Jānis Liepiņš. Mūziķiem pievienosies arī solists no Somijas – Marko Ilonens, atskaņojot vēl viena jubilāra – Pētera Vaska (1946) Pirmo čellkoncertu, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja 1994. gadā Berlīnē un ir veltīts leģendārajam čellistam Dāvidam Geringam.

Jubilāru lokam pievienojas arī izcilais latviešu simfoniķis Romualds Kalsons (1936). Viņa krāšņās daiļrades krājumos no jauna ļaus ielūkoties Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestris un koris
diriģenta Aleksandra Viļumaņa vadībā. Solisti – Margarita Vilsone (soprāns), Mihails Čulpajevs (tenors), Krišjānis Norvelis (bass), Juris Ādamsons (bass), Nauris Puntulis (tenors) un Andžela Goba (mecosoprāns). Koncertā dzirdēsim fragmentus no operas Pazudušais dēls.

Lielkoncerta lielākā intriga šoreiz saistās ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra uznācienu. Orķestri vadīs divi diriģenti – Andris Poga un Guntis Kuzma, pirmatskaņojot Kristapa Pētersona (1982) simfoniju lielam orķestrim ar skanīgu un reizē noslēpumainu nosaukumu – MIEGS.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl