Komentāri
”Laba Daba” izziņo pirmos festivāla māksliniekus
Foto: Ernests Dinka

No 4. līdz 6. augustam jau astoto reizi Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā ”Ratnieki” notiks starptautiskais mūzikas festivāls ”Laba Daba”, kas pulcēs kopā vairāk nekā sešdesmit mūzikas apvienību un dīdžeju no vairākām pasaules valstīm, šoreiz pat no Japānas.

”Laba Daba” festivālā šogad uzstāsies pašmāju mūzikas apvienības ”Židrūns”, ”Pienvedēja piedzīvojumi”, ”Dzelzs vilks”, ”Ezeri”, ”Inokentijs Mārpls”, ”Pirmais kurss”, ”All Day Long”, folkgrupas ”Rāva” un ”Daba san”, mūziķe Elizabete Balčus, Artura Skuteļa grupa ”Tvērumi”, ”Bezgalībieši”, ”Baložu pilni pagalmi”, ”Hipstokrātija”, ”Riga Reggae”, ”Oranžās brīvdienas”, Nils Īle un ”Kanisaifa” un grupa ”Vientuļš, bet neglīts”, kurai šī būs pirmā publiskā uzstāšanās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Drīzumā festivāls plāno izziņot arī citus mūziķus, kā arī pārējo – elektroniskās mūzikas un radio ”Naba” raidījuma ”Ej apskrieties” skatuvju dalībniekus, kā arī folka un etno mūzikas pārstāvjus.

Arī šogad ”Laba Daba” padomāts par plašu un daudzpusīgu ārvalstu mūziķu klāstu – piektdienas vakarā uz skatuves kāps festivāla pirmo gadu regulārie viesi – enerģiskā folkmūzikas apvienība no Krievijas ”Otava E”, post roka un dzīvās elektronikas grupa ”Tiny Fingers” no Izraēlas, aktuālā lietuviešu post-punk un eksperimentālas deju mūzikas grupa ”Solo Ansamblis”, japāņu mūziķis Kenta Hajaši (Kenta Hayashi) un itāļu new-wave trio ”Soviet Soviet”. Minētās grupas ir tikai priekšvēstneši ārvalstu mūziķu programmā.

Foto: “Laba Daba 2016”

Līdz ar pirmo grupu izziņošanu tirdzniecībā tiek laistas arī festivāla grupu biļetes. Grupu biļetes iegādājamas komplektos pa piecām biļetēm. Pērkot biļešu komplektus, biļešu cenām tiek piemērota grupu atlaide.

Starptautiskais mūzikas festivāls ”Laba Daba” no 4. līdz 6. augustam jau astoto reizi notiks Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā ”Ratnieki” Līgatnes pagasta Ratniekos un, kā ierasts, piedāvās vienu no Latvijas festivālos plašākajām mūzikas programmām, teātra un kino izrādes un plašu aktivitāšu klāstu visa vecuma interesentiem.

Kopumā festivālam šis būs devītais gads, jo pirmais festivāls notika Engurē.

Biļetes uz festivālu šobrīd pieejamas visās ”Biļešu servisa” kasēs un internetā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl