Kultūras un izklaides ceļvedis brīvdienām

Komentāri
Kultūras un izklaides ceļvedis brīvdienām
Foto: ITAR-TASS

Šodien un turpmāk ik ceturtdienu portāls skaties.lv piedāvās izmeklētu kultūras un izklaides sarīkojumu programmu, izceļot notikumus, ko nedēļas nogalē nepalasit garām.

Regejs zem klajas debess

Brīvdabas pasākumu mīļotājus ceturtdien aicinām uz Regeja vakaru Kalnciema ielas kvartālā, kur no septiņiem vakarā par līksmību gādās “Apofeoza orķestris” un dīdžejmeiteņu apvienība “Crystral Sound System”. Savukārt sestdien “Rīgas svētku” laikā norisināsies Rīdzinieku turdziņš, kurā būs atrodams viss kārtīga rīdzinieka izdzīvošanas komplektam.

Mūzikas festivāli Liepājas pusē

No ceturtdienas līdz pat nedēļas izskaņai Rucavas pagasta Papes dabas parka teritorijā norisināsies elektroniskās mūzikas un mākslas festivāls “Satta”, kas līdzšinējās septiņas reizes notika Lietuvā. Starp hedlaineriem – live electronica grupa no Lielbritānijas ”Submotion Orchestra”, Kanādas lo-fi projekts ”Dirty Beaches”, britu producents Forest Swords, kā arī Lone, Kode9, Oneman, Sekuoia, Clap!Clap! un daudzi citi. Līdzās muzikālajām aktivitātēm festivāla apmeklētāji varēs izbaudīt grafiti meistarklases, Baltijas stand-up komiķu uzstāšanos, “Satta” olimpiskās spēles – futbolu, volejbolu, kvadrātus, galda futbolu, badmintonu, frisbiju un peldēšanu ar SUP dēļiem. Interaktīvā mākslas telts apmeklētājus iesaistīs radošās izpausmēs video mākslā, mācīs veidot 3D portretus, gaismas gleznošanas meistarklasē – zīmēt ar savu mobilo telefonu, kā arī piedāvās vēl citus veidus savu festivālā pavadīto dienu dokumentēšanai.

Arī rokmūzikas cienītāji nedēļas nogalē var līksmot. No 15. līdz 17. augustam Liepājas rokklubā un tā apkainē devīto gadu notiks Fontaine Festival, šogad uz piecām skatuvēm pulcējot vairāk nekā trīsdesmit pašmāju un ārvalstu mūziķu un dīdžeju. Īpašs notikums būs leģendārā latviešu dziedātāja Žorža Siksnas uzstāšanās. Festivālā uzstāsies arī Pete Anderson and The Swamp Shakers, Latvian Blues Band, festivāla namatēva Luija Fonteina grupa The Starlights Searchers, kā arī Gagarin Brothers no Krievijas, Lapko un Knucklebone Oscar no Somijas un Adamu Bombu no ASV u.c.

Bregovičš Dzintaros

Ja domājāt, ka mūsu talantīgās operdziedātājas Ineses Galantes rīkotais festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” pulcē vien akadēmiskās mūzikas zvaigznes, kļūdāties! 15. augustā Dzintaru koncertzālē gaidāms festivāla jaunākais pārsteigums un īsta piektdienas vakara balle trakulīgi ekspresīvos ritmos – festivāla apmeklētājus Balkānu mūzikas izteiksmēs iekustinās Latvijā iemīļotais Gorans Bregovičs ar savu kāzu un bēru orķestri.

The Sound Poets Siguldā

Sestdien grupa The Sound Poets aicina uz īpašu koncertu Siguldu pilsdrupu estrādē. Koncertā tiks izpildīts albuma “Tavs Stāsts” repertuārs, piedalīsies paplašināts stīgu sastāvs un neiztrūkstoša daļa – koris. Pēc koncerta grupa dosies studijā, lai strādātu pie jaunām dziesmām un gatavotos jauna albuma izdošanai.

“Rīgas svētku” rozīnes

Kā īpašs notikumss “Rīgas svētku” laikā sestdien, 16. augustā, gaidāms pasākums “Rīgas tiltu gaisma”, kurā tiks apspēlēti cilvēku siržu veidoti tilti uz vaļaspriekiem, mūziku un mākslu — “Tilts uz vēsturi”, “Tilts uz spēku”, “Tilts uz brīnumu”, “Tilts uz draudzību”, “Tilts starp Baltijas tautām”, “Tilts uz prieku”. Tāpat tiks veidots objekts “Laika portāls” — ūdens siena, kas simbolizēs vārtus uz senatni. Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti pulcēties 11. novembra krastmalā, no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam, no Muitas ielas līdz Miķeļa ielai.

Svētdien “Rīgas svētku” ietvaros aicinām doties uz Spīķeriem. Gluži tāpat kā Māra Čaklā dzejolis “Dzeguzes balss”, kura rinda “Starp mašīnām, motoriem, meitenēm…” ir izvēlēta par pasākuma nosaukumu, aktivitātes “Spīķeru kvartālā” ir veltījums Rīgas enerģijai, atmosfērai un steidzīgajam dzīves tempam. Pasākums fokusējas uz mūsdienu ielu kultūru un mākslu – grafity, ielu dejām, ekstrēmajiem sporta veidiem, hip-hop mūziku u.c. Savukārt Vērmanes dārzā mazi un lieli Rīgas 813. dzimšanas dienas svinētāji varēs izpriecāties “Lielo leļļu un talismanu svētkos” – vienīgajā pasākumā Latvijā, kurā vienuviet iespējams sastapt tik daudz lielās lelles un talismanus. Neiztrūkstoša “Lielo leļļu un talismanu svētku” sastāvdaļa ir gājiens un titula “Latvijas gada talismans” noskaidrošana.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl