Kultūras ministre par Eiropas Kinoakadēmijas ceremoniju: Kritizēt būtu slikts stils

Komentāri

”Mums ir jābūt lepniem, ka Rīga ir iekļuvusi Eiropas filmu vēstures lapaspusē. Izdarīsim secinājumus, mācīsimies paši un rīkosim pasākumus, par kuru saturu atbildam labāk,” šodien LNT raidījumā 900 sekundes pauda Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde.

Aizvadītajā nedēļas nogalē notiekošā Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija Rīgā sakrita ar Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada izskaņu. Vērtējot Rīga 2014 norisi D. Melbārde akcentē, ka šī programma parādīja ceļu daudzām jaunā tradīcijām, kuras mums vajadzētu turpināt. ”Un nekas jau nav beidzies, jo Latvija tūlīt uzņemsies atbildību par Eiropas Savienības prezidēšanu un mums ir jauna kultūras programma, ko mēs īstenosim Eiropas līmenī,” teica kultūras ministre.

”Mēs pilnīgi noteikti varam lepoties ar savu galvaspilsētu un savas valsts iedzīvotājiem. Rīga 2014 programmas mērķis bija parādīt, pirmkārt, mums pašiem un arī plašākai pasaulei mūsu kultūras spēku, arī mūsu iedzīvotāju radošo potenciālu, mūsu izcilās personības gan vēsturē, gan šodienas pasaules kultūrtelpā. Programmas uzdevums bija veicināt arī Rīgas un Latvijas atpazīstamību, kas ir sasniegts,” pauda D. Melbārde.

Latvijā regulāri ir viesojušies ļoti daudz ārvalstu žurnālistu, ārvalstu medijos izskanējuši vairāk nekā 1,5 tūkst. sižetu par Latviju un Rīgu, gandrīz par 20 % ir pieaudzis tūristu skaits Rīgā, vairāk nekā 30 valstīs notikuši publiskās diplomātijas pasākumi, apkopojot rādītājus par Latvijas vārda izskanēšanu ārpus valsts robežām, uzsvēra kultūras ministre, kamēr kā mazs darvas pikucītis medus podā daudziem valsts iedzīvotājiem šķiet nepietiekamā reklāmas kampaņa.

Svarīgs Rīgas un arī Latvijas vērtēšanas stāsts bija arī Eiropas Kinoakadēmijas balvas ceremonija, ko redzēja visā Eiropā. Jautāta, vai ceremonijai bija cienījams izpildījums, D. Melbārde akcentē, ka Latvijas puse vairāk atbildēja par loģistiku un tehnisko nodrošinājumu, kamēr saturu nodrošināja pati Eiropas Kinoakadēmija.

Dace Melbārde, kultūras ministre

”Par gaumēm nestrīdas. Es pat gribētu teikt, ka mēs mākam saturiski labākus pasākumus taisīt. Bet cilvēki no Eiropas Kinoakadēmijas bija ieguldījuši lielu darbu. Būtu diezgan nepareizi, ja mēs tagad kritizētu, ka kaut kas nebija labi mūsu izsmalcinātajai gaumei. Es domāju, ka ir jāpriecājas, ka šāds liels Eiropas mēroga pasākums Latvijā ir noticis.”

Vairāk skaties videosižetā!

Lasi vēl