Kivičs un Virga pievienosies Vislatvijas dziesminieku saietam Lielkrūzēs

Komentāri
Kivičs un Virga pievienosies Vislatvijas dziesminieku saietam Lielkrūzēs
Foto: publicitātes

Augusta otrās nedēļas nogalē Jaunpiebalgas novada dabas saimniecībā Lielkrūzes notiks Vislatvijas dziesminieku saiets. Dziesminieki un dzejnieki no visiem Latvijas novadiem Lielkrūzēs ar klausītājiem satiksies jau sesto reizi.

Kas satrauc 21. gadsimta dziesminiekus, kā viņu dvēsele jūt un izteic šo trauksmaino laiku? Vai ar smeldzīgiem un tiešiem vārdiem atkal grib visus sapurināt cīņai kā 80. gadu beigās, kad aizsākās folkmūzikas festivālu tradīcija Latvijā. Varbūt laiks ir mainījis dziesminiekus, un viņi šobrīd ir vairāk dziļdomīgi vērotāji, kuru balādes uzrunā kā savulaik vecajo viedie un teiksmaini redzējumi. Vai arī dziesmās viņi izsaka savu latviski melanholisko un bagāto dvēseles pasauli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No 7. līdz 9. augustam Lielkrūzēs būs iespēja satikt, redzēt un uzklausīt gan sabiedrībā labi zināmus dziesminiekus, gan arī jaunus talantus. Šogad saietā piedalīsies Ieva Akuratere un Ilze Grunte, Valdis Atāls, Haralds Sīmanis, Austra Pumpure un dažādu paaudžu austrasbērni, Varis Vētra, Maija Kalniņa, Uldis Kākulis, Gatis Vanags, Matīss Pavītols, Jānis Cirvelis, Arnis Miltiņš, aktrise Indra Burkovska, Jānis Mājenieks, Vilnis Punka, Jorans Šteinhauers, Andžejs Beļēvičs, Jana Egle un Jānis Rūcis, Inese Kozuliņa, Dace Priedoliņa, Rūta Ķergalve, Egons Pičners, Mikus Frišfelds un daudzi citi. Šogad dziesminieku saimei saietā pievienosies arī Ainars Virga un Andris Kivičs, atgādinot, ka dziesminieka galvenie instrumenti – ģitāra un balss – ir pirmsākums ikvienai dziesmai un jebkuram mūzikas žanram. Dalībnieku saraksts tiek papildināts.

Piektdien, 7. augustā, pulksten 19.00 sāks skanēt pirmais vakara lielkoncerts, bet pusnaktī – jau tradicionālā nakts sadziedāšanās pie ugunskuriem. Šogad iecerēts degt ”tautasdziesmu ugunskuru”, ”autordziesmu un dzejas ugunskuru” un ugunskuru, pie kura skanēs dažādu laiku un dažādu autoru dziesmas – ”repertuārs bez robežām”. Savukārt pulksten vienos naktī ar savu jauno koncertprogrammu klausītājus iepazīstinās mūziķis un dziesminieks Guntis Veilands un grupa ”Masti”.
Sestdienas, 8. augusta, priekšpusdiena kā allaž atvēlēta radošām darbnīcām: būs iespēja mācīties dziesminieku dziesmas, kā arī būs dzīvesziņas nodarbības un amatnieku radošās darbnīcas. Sestdien varēs arī iepazīt Lielkrūžu teritoriju, izstaigājot ”Dzejas taku” un baudot ”Dzejas meditāciju”. Šogad saietā gaidāms arī īpašs notikums – dzejas grāmatas Tur dzimušais atvēršanas svētki, pulcējoties arī dažādu paaudžu dzejniekiem.

Pēcpusdienā pulksten 15.00 sāks skanēt jauno dziesminieku koncerts, bet pulksten 19.00 – saieta otrais lielkoncerts. Pulksten 23.00 Lielkrūžu estrādē muzicēs dziesminieku Pētera Draguna un Martas Kreituses veidotā grupa Zāle, kas pavasarī laidusi klajā savu jau panākumiem bagāto debijas albumu Viņa. Savukārt pusnaktī gaidāma saieta viesu – postfolkloras grupas Iļģi – uzstāšanās. Turpinājumā dziesmota nakts līdz rīta gaismai…

Svētdien, 9. augustā, pulksten 12.00 Lielkrūžu kalnā, kur parasti tiek degta Jāņu uguns, saietu noslēdzot, degsim ugunskuru, lai dziedātu, vēl mirkli būtu kopā un atvadītos līdz nākamā gada augustam.

Tie, kas Dziesminieku saietā pabijuši kaut reizi, zina, ka tās ir dziesmām piepildītas trīs dienas un divas naktis, vienalga, vai saule samīļo Lielkrūžu pakalnus, vai lietus mākoņi tos pārstaigā. Un patiesībā saieta dalībnieks ir ikviens, kas šajās dienās devies uz Lielkrūzēm: gan tie, kas kāpj uz skatuves, lai iepazīstinātu ar savu jaunāko veikumu, gan tie, kas skatītāju rindās dungo līdzi, bet pie naksnīgiem ugunskuriem ikviens ir dziesminieks.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl