Komentāri
Kannu kinofestivāla tirgū izrāda animācijas filmu Zelta Zirgs
Publicitātes foto

Šodien, 15. maijā, starptautiskā Kannu kinofestivāla tirgū izrādīs filmu studijā Rija tapušo animācijas filmu Zelta Zirgs, kas tapusi pēc Raiņa lugas motīviem, informē studijas Rija pārstāve Līna Bērziņa.

Francijas pilsētā Kannās līdzās prestižajam 68. Kannu kinofestivālam norisinās arī starptautiskais filmu tirgus Marche du film, kurā filmu studija Rija prezentē Latvijā tapušas filmas. Kopumā filmu tirgū piedalās vairāk nekā pieci tūkstoši filmu nozares kompāniju no 108 valstīm. Trīspadsmit tūkstošu kvadrātmetru platībā, ko aizņem tirgus, atrodams arī filmu studijas Rija stends. Starp studijas piedāvātajiem pakalpojumiem un filmām īpaši izceļas animācijas filma Zelta Zirgs, kurai šodien, 15. maijā, notiek filmas tirgus skate.

Studijā Rija tapusī režisora Normunda Puča dokumentālā filma Segvārds Vientulis iekļauta tirgus platformā Doc Corner, kas fokusējas uz pilnmetrāžas dokumentālo filmu popularizēšanu un ir īpaša festivāla tirgus sadaļa, kurā pulcējas gan pasaules vadošie dokumentālo filmu ražotāji, gan dažādi festivāli un TV programmu sastādītāji. Šajā tirgus sadaļā šogad iekļautas 200 dokumentālās filmas no visas pasaules; industrijas pārstāvjiem ir iespēja tās gan noskatīties, gan novērtēt, gan iegādāties.

Tirgus laikā studijas Rija stendā ir parakstīts līgums ar Francijas kompāniju KMBO par sadarbību pilnmetrāžas animācijas filmas Ābolrauša šūpuļdziesma tapšanā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl