Kalnciema kvartālu pieskandinās Sniedze Prauliņa un Blondblackblonde

Komentāri
Kalnciema kvartālu pieskandinās Sniedze Prauliņa un Blondblackblonde
Publicitātes foto

Ceturtdien, 16. jūlijā, Kalnciema kvartāla brīvdabas koncertā uzstāsies dziedātāja, flautiste un komponiste Sniedze Prauliņa un multidimensionāls roka trio Blondblackblonde.

Koncertā Sniedzes Prauliņas izpildījumā skanēs mūziķes komponētie skaņdarbi par kosmosu, izolācijas lentēm, meitenēm ar garām kājām un citām mistikas apvītām tēmām, kā arī daži īpaši atlasīti akadēmiskās mūzikas skaņdarbi un citu izpildītāju dziesmas. Pavadošā grupa – Edgars Tomševics (klavieres) un Edgars Šubrovskis (basģitāra).

Sniedze Prauliņa ir pabeigusi Latvijas Mūzikas akadēmiju flautas specialitātē un savu laiku velta mūzikai. Dažiem klausītājiem viņa ir pazīstama ar 2015 Zelta mikrofonam nominēto albumu INTRO, kurā Sniedzes kompozīcijas izpilda koris Mūza, citiem ir zināma kā televīzijas klasiskās mūzikas šova Radīti mūzikai dalībniece, Helēnas Kozlovas grupas Levīti flautiste, kā arī vokālās grupas Anima Solla un kamerkora Ave Sol dziedātāja.

Koncerta otrajā daļā uz skatuves kāps grupa Blondblackblonde, kas ir multidimensionāls roka trio ar latviešu ģitāristu Matīsu Čudaru, belģu basģitāristu Lennart Heyndels un operas dziedātāju no Ņujorkas Micah Kessel. Grupai nesen pievienojies arī bundzinieks Niels Engel no Luksemburgas. Muzikālais kvartets aizsācis savu darbību Amsterdamā 2013. gada vasarā un līdz šim piedalījies daudz dažādos projektos un festivālos vairākās pasaules valstīs, radot mūziku ar džeza, operas, improvizācijas, klasiskās mūzikas elementiem.

Pasākuma laikā darbosies dažādas brīvdabas kafejnīcas. Pasākuma norises laiks no 19.00-23.00. Ieeja – bez maksas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl