Jubilejas Positivus festivāls notiks 15.,16. un 17. jūlijā

Komentāri
Jubilejas Positivus festivāls notiks 15.,16. un 17. jūlijā
Foto: Raivo Vanags

Nākamā gada 15., 16., un 17. jūlijā Salacgrīvā notiks jau 10. Positivus festivāls, kas trīs dienas pulcēs ievērojamus māksliniekus un vairākus desmitus tūkstošus apmeklētāju no daudzām pasaules valstīm. Par godu jubilejai no 21. septembra tikai 10 dienas biļetes uz festivālu nopērkamas par īpašu cenu.

10 gados festivāls kļuvis par lielāko brīvdabas populārās mūzikas un mākslas festivālu Baltijā. To apmeklē 30 000 cilvēku, gandrīz trešdaļa festivāla viesu uz Latviju brauc no ārzemēm – Igaunijas, Lietuvas, Apvienotās Karalistes, Vācijas, Somijas, Nīderlandes un citām valstīm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Festivāla pastāvēšanas gados tajā ir uzstājušās tādas zvaigznes kā Robert Plant, Muse, Kraftwerk, Sigur Rós, Ellie Goulding, Manic Street Preachers, James, Moby, Sinéad O’Connor, Prāta Vētra un daudzi citi ievērojami ārzemju un pašmāju mākslinieki.

Positivus festivāla augstvērtīgā programma un draudzīgā atmosfēra novērtēta arī starptautiski. Festivāls ir ticis iekļauts dažādos starptautiski nozīmīgos festivālu topos, par to rakstījuši daudzi prestiži izdevumi, tostarp tādi kā National Geographic (US), The Guardian (GB), NME (GB), Gaffa (DN), Clash (UK), Faze Mag (DE). The Wall Street Journal (US) šogad Positivus festivālu bija iekļāvis starp desmit nozīmīgākajiem festivāliem pasaulē. ”Nesteidzīgi klīst pa pasaku mežiem, kuros iekārti šūpuļtīkli un lampiņu izgaismotām kāpām vien dažu soļu attālumā no Baltijas jūras. Šis idilliskais festivāls Salacgrīvā ir viens no labākajiem Eiropas festivāliem ar tā nesteidzīgo noskaņu un lielisko programmu,” rakstīja Street Journal.

”10 gadu jubileja ir pienākusi ātrāk, nekā mēs varējām iedomāties. Visvairāk mēs gribētu šo festivālu sarīkot kā lieliskus mūzikas svētkus pašiem uzticamākajiem festivāla apmeklētājiem. Mums ir padomā daudz ideju, un ļoti ceru, ka tās izdosies realizēt,” stāsta festivāla rīkotājs Ģirts Majors.

Biļetes no pirmdienas, 21. septembra, bez papildu komisijas maksas var iegādāties positivusfestival.com un Biļešu servisa tīklā. Līdz 30. septembrim trīs dienu biļešu cena ir 55 eiro, trīs dienu ar telts vietu biļešu cena 63 eiro. No 1. oktobra trīs dienu biļešu cena būs 65 eiro, bet trīs dienu ar telts vietu biļešu cena – 73 eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl