Jaunās filmas Romeo n’ Džuljeta centrā ir divu nacionalitāšu pārstāvji

Komentāri

Mīlestībai nav tautības. Asinīm ir! No 23. oktobra kinoteātros visā Latvijā tiks izrādīta Māra Martinsona spēlfilma Romeo n’ Džuljeta, kuras sižeta pamatā ir Viljama Šekspīra traģēdija, kuras darbība pārcelta uz mūsdienu Latviju.

Martinsons un scenārija autors Nils Sakss par filmas sižetisko vadlīniju izraudzījušies visā pasaulē labi zināmo Viljama Šekspīra traģēdiju Romeo un Džuljeta. Tikai šoreiz darbība ir pārcelta uz mūsdienām, uz reālo Latvijas vidi Jūrmalā un Rīgā, kur gandrīz skaitliski līdzsvarā dzīvo divu valodu kopienas. Filmā satiekas nevis divas naidīgi noskaņotas dzimtas, bet gan divu nāciju jaunieši, kuri dzīvo vienā valstī, bet dažādās sabiedrībās, vēsta kinoproducentu kompānijas Krukfilms pārstāve Inga Beitiņa.

Jauniešiem domātajā spēlfilmā sešpadsmitgadīgajai latvietei Džuljetai ir apnicis bezmērķīgi pavadīt dienas Jūrmalā un labākas dzīves meklējumos viņa grib doties uz Angliju kopā ar draugu Parisu. Tajā pašā pilsētā dzīvo arī deviņpadsmitgadīgais krievu puisis Romeo, kurš arī grib dzīvot labāk un sapņo par hip hop mūziķa karjeru plašajā Krievijā. Pēc nejaušas tikšanās abi jaunieši iemīlas, tomēr abu sapņi un cerības uz labāku nākotni sagrūst vienā vakarā.

”Filmas paralēles ar Šekspīra lugas tēmu palīdz pateikt būtiskākās lietas par jauniešu iekšējo pasauli, par sastapšanos ar naidu, ar pretmetiem, palīdz atklāt trauslās pirmās mīlestības brīdi. Pārceļot senseno, leģendāro mīlasstāstu uz mūsdienu Latviju, ne vienmēr mēs varam runāt tikai par pārmantotā sižeta gaišo, romantisko pusi. Dzīvojot šeit un tagad mūsu divvalodu vidē, mēs nereti saskaramies ar uzskatu, kas sakņojas mūsu ģimenēs, ka divu nacionalitāšu vai divu atšķirīgu ādas krāsu cilvēki nevar mīlēt, ka dažādi domājošiem savā starpā ir jākaro vai vismaz tā otra puse vīzdegunīgi jāpiecieš,” skaidro filmas veidotāji un vienlaikus uzdod jautājumu – bet, kā būtu, ja būtu citādi?

“Es ļoti vēlētos, lai mūsu filma Latvijā dzīvojošiem cilvēkiem būtu atspēriena punkts raudzīties uz ieilgušajām nacionālajām problēmām no cita skatu punkta. Lai cilvēki negaidītu valdības viedokli par šo konfliktu atrisināšanu, bet sāktu paši ar sevi. Mūsu filma varētu kļūt par ļoti aktuālu un nepieciešamu Latvijai,” saka režisors M. Martinsons.

Režisors sapulcējis savā komandā galvenokārt jaunus, mērķtiecīgus jauniešus bez iepriekšējas kino pieredzes, kas kopā ar profesionāļiem radījuši lielisku aktieru ansambli. Filmā galvenās lomas atveido Germans Andrejevs, Laura Luīze Dzenīte, Gustavs Ķibilds, Maksims Busels, Aleksis Vilciņš.

Filmu pirmizrādi piedzīvos 22. oktobrī Kino Citadele, bet no 23. oktobra varēs noskatīties kinoteātros Rīgā un visā Latvijā.

Lasi vēl